Dom parterowy a piętrowy - to nie tylko różnice w poruszaniu się (art. sponsorowany)

Fot. 2020.09.02 20:41 / news / czytano 824 / opinie 0

Budowa domu to długotrwały proces, często trwający latami. Podstawą, która ma wpływ na efekt finalny jest oczywiście wybór projektu – takiego, który będzie spełniał nasze oczekiwania, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Decydując się na budowę domu będziemy musieli podjąć wiele decyzji, które będą miały realny wpływ na to, jak nasz dom, a także my sami będziemy funkcjonować. Wybór projektu domu jest rzeczą kluczową, dlatego wszystko musi być przez nas dokładnie przemyślane. Musimy wybiec trochę w przyszłość i wyobrazić sobie, jak my oraz nasza rodzina będziemy w domu funkcjonować. Jednocześnie oprócz wyglądu zewnętrznego, aranżacji działki powinniśmy zwracać uwagę na rozkład pomieszczeń, możliwość rearanżacji, maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Dużą popularnością cieszą się nowoczesne projekty domów. DomoweKlimaty - projekty nowoczesnych domów – tu warto zajrzeć, aby zobaczyć projekty.

Nowoczesny dom parterowy
Jednym z najpopularniejszych rodzajów domów, które wybierają Polacy są domy parterowe. Wybór takiego właśnie projektu niesie za sobą bardzo wiele korzyści, wśród których można wymienić przede wszystkim bardzo wysoką funkcjonalność. Dom parterowy to mniejsze koszty budowy i eksploatacji dzięki prostej konstrukcji. Posiadając dobrą ekipę mamy zatem pewność, że nic nas negatywnie nie zaskoczy podczas budowy. W domu parterowym nie ma schodów, jest łatwa dostępność do wszystkich pomieszczeń, a także dostępność do tarasu, który jest na jednym poziomie i może prosto połączyć się np. z salonem. W okresie letnim to nieoceniony atut, na który warto zwrócić uwagę. Wybierając dom parterowy trzeba jednak zadbać o to, aby rozkład pomieszczeń, aranżacja (wewnętrzna i zewnętrzna) były dobrze ze sobą współgrały.

Nowoczesny dom piętrowy
Dom piętrowy z zasady możemy podzielić na dwa typy: dom z pełnoprawnym drugim piętrem oraz domy z poddaszem użytkowym, które pełni rolę drugiego piętra. Do głównych zalet takiego rozwiązania jest przede wszystkim oszczędność działki. Dodając drugie piętro otrzymujemy w pełni funkcjonalną przestrzeń mieszkalną, a powierzchnię działki możemy wykorzystać w dowolny sposób np. aranżując ogród, podjazd, strefę relaksu. Nie bez znaczenia jest również lepszy dostęp do światła, a tym samym swobodne podzielenie domu na strefę użytkową i mieszkalną.

Dom piętrowy to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które planują liczniejszą rodzinę, dlatego dokładne rozplanowanie pomieszczeń jest kwestią kluczową. Dodatkowo odpowiednia przestrzeń pozwala na reorganizację wnętrza w przyszłości.

Który projekt wybrać?
Na rynku dostępnych jest wiele projektów, dlatego wybór odpowiedniego może sprawić problemy. Technologie budowy domu, które zdobywają coraz większą popularność to właśnie domy parterowe, piętrowe oraz z poddaszem użytkowym. Który wybrać? To wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, jakim komfortem dysponować, jaka będzie ilość domowników. Zdecydowanie warto brać pod uwagę:

- miejscowy plan zagospodarowania,
- wielkość i rodzaj działki,
- koszt budowy domu i stopień jego skomplikowania,
- rodzaj zastosowanych rozwiązań w zakresie np. instalacji,
- koszty związane z aranżacją,
- przemyślany rozkład pomieszczeń,
- możliwość zmiany rozkładu pomieszczeń,
- ilość domowników,
- szansę na efektywne wykorzystanie przestrzeni,
- możliwość ciekawej aranżacji zewnętrznej.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij