Gimnazjaliści ze Szczawnicy pracują „Na Własne Konto”

Fot. 2014.01.24 10:02 / news / czytano 2265 / opinie 0

Gimnazjum Publiczne im ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy jako jedna z kilku szkół województwa małopolskiego zakwalifikowało się do ogólnopolskiego programu edukacji ekonomicznej młodzieży gimnazjalnej „Na Własne Konto”. 

Pomysłodawcą i głównym wykonawcą Programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Realizacja tego projektu jest możliwa dzięki wsparciu Miasta i Gminy Szczawnica. Program „Na Własne Konto” służy przybliżeniu wiedzy ekonomicznej uczniom gimnazjów. Ma także kształtować wśród nich postawę przedsiębiorczą oraz pomagać w wyborze ścieżki edukacyjnej, a w przyszłości – zawodowej.

W ramach programu nasi uczniowie będą uczestniczyć w trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych w dodatkowych zajęciach prowadzonych przez panią Dominikę Smolarską i pana Filipa Kucybałę - studenta AGH w Krakowie. Poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Uczniowie będą również mieli możliwość poznania pojęć dotyczących bankowości, oszczędzania, inwestowania, obrotu bezgotówkowego, podatków, a także działalności gospodarczej podczas wizyty w głównej siedzibie banku i spotkania z lokalnym przedsiębiorcą. W trakcie II semestru uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową, czyli młodzieżową gazetkę ekonomiczną skierowaną do społeczności lokalnej oraz mini biznes plan jej wydania. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni na finał konkursu do Warszawy, gdzie będą rywalizować o roczne stypendia edukacyjne.

Program „Na Własne Konto" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000" im. M. Rataja.

Autor: Sebastian Walosczyk
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij