GPC czyli Gramy Punka Charytatywnie w Sromowcach Niżnych

Fot. Weronika Kacwin 2015.07.27 21:07 / news / czytano 3719 / opinie 0

Głośna punkowa muzyka, pogo a przede wszystkim chęć niesienia pomocy dla innych - to właśnie przyciągnęło młodych ludzi do Sromowiec Niżnych na dwudniowy festiwal organizowany przez trójkę kolegów. W efekcie zebrali około 5 tysięcy złotych.

W ostatni weekend odbyła się dwudniowa charytatywna impreza w Sromowcach Niżnych. To już piaty raz, kiedy młodzi ludzie, w szczególności punki, pomagają potrzebującym. Staje się to tradycją, że Michał, Szymek i Kamil organizują GPC. 

Sam pomysł zrodził się z nudy, kiedy to siedzieli i wymyślali różne sposoby jej zabicia. Wpadli na to, żeby zorganizować koncert, ale nie tylko żeby się dobrze bawić ale i by komuś pomóc. (stąd hasło: „Pomagamy przez dobrą zabawę”). Pomimo wielu przeciwności, zawsze udaje się im dopiąć swego. W ostatnich latach, i w tym roku, niektórzy mieszkańcy Sromowiec niechętnie przyglądali się poczynaniom młodych przyjaciół. Zamiast pomóc w organizacji koncertu, stwarzali same problemy. Na szczęście UNABOMBERS CREW, bo tak nazywają się organizatorzy, umieją pokonać przeciwności. Przez ostatnie cztery edycje uzbierali ponad 13 tys. złotych, które przekazali na różne, charytatywne cele. 

W tym roku pomagali dziewiętnastoletniemu Łukaszowi ze Sromowiec Niżnych, który cierpi na szereg chorób i dolegliwości – Zespół Mnogich Wad Rozwojowych. Chłopak nie chodzi, nie mówi, ma stałe zdeformowanie nóg, cierpi na padaczkę oraz na przewlekłe infekcje dróg oddechowych i moczowych. Aby uniknąć zaniku mięśni Łukasz wymaga stałej rehabilitacji, a ponieważ jest niezdolny do samodzielnej egzystencji wymaga opieki 24 godziny na dobę. Dlatego właśnie teraz chłopcy postanowili mu pomóc. Zaprosili wiele kapel, które zgodziły się wystąpić i wspomóc Łukasza. 
 
Na scenie wystąpili:
-Werwolf77 (Warszawa)
-Awaria (Głogów)
-Tester Gier (Śląsk)
-Terrodome (Kraków)
-Ska Petarda (Kraków)
-Ampótacja (Głogów)
-Kompromitacja (Zakopane)
-Retarded Fish (Koszyce, Słowacja)
-Pijacka Banda (Kielce)
-Troty (Rzeszów)
-Outlander (Maniowy)
-APE  (Maniowy)

Podczas imprezy odbyła się licytacja, którą prowadziła chyba najmłodsza uczestniczka wydarzenia, dziewięcioletnia Gabrysia, siostra jednego z organizatorów (jak widać najmłodsi też chcą pomagać!). Na licytacji można było zdobyć  płyty poszczególnych zespołów, koszulki, saszetki nerki, różnego rodzaju punkowe akcesoria, paski do gitary, plakaty z autografami i wiele, wiele innych. Do całej akcji dołączyły również dwa studia tatuażu, które wystawiły bony na tatuaże oraz przekłucia w danym studio. Były to: BUNT Tattoo and piercing z Nowego Sącza oraz Straight Line Tattoo z Nowego Targu. 

Podczas całej, dwudniowej imprezy można było zjeść korzystać z gastronomii, a to wszystko dzięki panu Zbigniewowi Surowiakowi, który jest właścicielem Pizzerii Dunajec w Sromowcach Niżnych. Oczywiście zebrane dochody zostały również przeznaczone na rehabilitację chłopca. W organizacji pomogły osoby ze Schroniska Trzy Korony oraz z Fotoexpress Pieniny. 
 
Na koncercie pojawił się także Łukasz z rodzicami. Mama chłopca dziękowała organizatorom jak i przybyłej młodzieży za to, że chcą pomagać i że pomagają właśnie im.  Podczas całej imprezy udało się zebrać około 5 tys. złotych.
Autor: Weronika Kacwin
Zdjęcia: Weronika Kacwin
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij