Gra królewska dla młodzieży i seniorów - warsztaty szachowe im. Zdzisława Soliwody

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.04.12 15:33 / news / czytano 1865 / opinie 0

Królewska Gra z Seniorami - to tytuł projektu na które Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Pieniny” w Krościenku otrzymało dotację w wysokości 5 tysięcy złotych.

Jest to już kolejna dotacja dla stowarzyszenia w ramach konkursu grantowego „FIO-Małopolska Lokalnie 2015” ogłoszonym przez Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia. Tym razem projekt zakłada zorganizowanie międzypokoleniowych warsztatów szachowych. Projekt skierowany jest do seniorów i do uczniów szkół na terenie gminy Krościenko, którzy zamierzają realizować projekt społeczny poprzez organizację pożytecznych dla obu stron zajęć szachowych.

Realizowany będzie z młodzieżą we współpracy z Urzędem Gminy Krościenko, przedsiębiorcą oraz instruktorem szachowym.
Nieco historii
Podczas pisania projektu zmarł  planowany w projekcie instruktor szachowy, nauczyciel śp. Zdzisław Soliwoda, który był m.innymi inicjatorem tego projektu. Od lat bezinteresownie uczył dzieci i młodzież gry w szachy odrywając ich od komputerów i telewizorów a przed wszystkim uczył ich postawy sportowej w sytuacji wygranej i przegranej partii. Na tym polu miał wielkie osiągnięcia. To dzięki niemu Krościenko stanowiło niepisaną szachową stolicę całych  niemal Pienin i Podhala. Niestety los chciał inaczej …….
 
Wniosek został jednak niewielkiej modyfikacji, uzyskując największą liczbę punktów przy ocenie. Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na zakup szachów, zegarów szachowych, aparatu fotograficznego oraz  zajęcia szachowe. Innowacyjnym akcentem będą szachy dla 3 osób. Do realizacji projektu stowarzyszenie planuje  wynająć świetlicę u miejscowego przedsiębiorcy, który równocześnie w ramach wolontariatu razem z instruktorem i  młodzieżą będzie uczył grać w szachy seniorów oraz młodzież. Jak twierdzi Wójt Gminy p.Jan Dyda marzeniem naszym jest prowadzić nadal jego dzieło i corocznie organizować Turnieje Szachowe nazwane  imieniem Zdzisława Soliwody. W ramach projektu, po  zakończeniu warsztatów zostanie zorganizowany  I Turniej szachowy nazwany Jego imieniem. Stowarzyszenie rozpoczyna rekrutacje 10  młodych  osób, chętnych do gry w szachy. Zapisy w biurze stowarzyszenia w Krościenku  Rynek 32/budynek starej plebanii/ wtorki od 13-tej do 15-tej oraz w czwartki od 14-tej do 16-tej./
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij