Jakie wybrać drzwi dźwiękoszczelne?

Fot. 2022.12.26 10:16 / news / czytano 198 / opinie 0

Żyjemy w czasach, w których hałas stał się nieodzownym elementem naszego życia. Wielopiętrowe bloki, w których sąsiedzi otaczają nas ze wszystkich stron, ruchliwe ulice, bliskość fabryk i zakładów pracy emitujących uciążliwe dźwięki. 

Wybór drzwi dźwiękoszczelnych do domów i mieszkań powoli staje się koniecznością. Jeśli pragniesz zaznać we własnych czterech ścianach upragnionego spokoju i stoisz przed wyborem drzwi do domu lub mieszkania to nasz artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy jakie wybrać drzwi dźwiękoszczelne, by nie tylko spełniały swoją funkcję, ale jednocześnie były eleganckie i estetyczne.
 
Drzwi akustyczne w Twoim domu
Jeszcze do niedawna drzwi dźwiękoszczelne w domu czy mieszkaniu uchodziły za fanaberię. Na szczęście coraz częściej dostrzegamy negatywne skutki hałasu na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Chroniczne zmęczenie, dyskomfort oraz stres sprawiają, że ciężko odpocząć we własnych czterech ścianach. Co więcej, większość z nas swoje miejsce pracy przeniosła do domu, w którym nierzadko trudno o ciszę. Odpowiedzią na wszystkie te bolączki są drzwi akustyczne, które doskonale niwelują dochodzące zewsząd hałasy. Wybierać możemy spośród drzwi zewnętrznych nadających się do mieszkań w blokach lub kamienicach, a także domów jednorodzinnych oraz wewnętrznych idealnych do domowego biura czy sypialni. Wybór drzwi dźwiękoszczelnych zależeć powinien przede wszystkim od natężenia uporczywych hałasów dobiegających do naszego wnętrza. Czym jeszcze kierować się wybierając model drzwi, który najlepiej spełni nasze oczekiwania?
 
Jakie wybrać drzwi dźwiękoszczelne?
Przed przystąpieniem do wyboru drzwi o najlepszych parametrach kluczowe jest określenie tego, gdzie mają się znaleźć. Inne wymagania stawiane są przed drzwiami zewnętrznymi montowanymi w domu jednorodzinnym, a inne przed drzwiami wychodzącymi na klatkę schodową w bloku lub drzwiami wewnętrznymi do domowego biura. Istotny jest również idealnie dobrany rozmiar drzwi, a w dalszej kolejności materiał, z którego wykonano skrzydło drzwiowe.

Drzwi wejściowe dźwiękoszczelne powinny być dodatkowo wyposażone w specjalne systemy antywłamaniowe takie jak dodatkowe zamki oraz bolce antywyważeniowe. Przy wyborze drzwi akustycznych zawsze wybierajmy ościeżnice sugerowane przez producenta. Tylko idealnie dobrana ościeżnica daje nam gwarancję doskonałej izolacji nie tylko przed dźwiękami, będzie także doskonałą ochroną przed zimnem i wilgocią.

Kolejnym istotnym czynnikiem jest wypełnienie drzwi dźwiękoszczelnych. Standardowy „plaster miodu” nie jest wystarczającą ochroną nawet w przypadku drzwi wewnętrznych. Najczęściej stosowanym materiałem jest płyta wiórowo-otworowa lub wiórowa. Spotkać można również skrzydła wypełnione mieszanką stali, pianki poliuretanowej, wełny oraz płyty korkowej. Warto zainwestować w drzwi posiadające próg opadający, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed dźwiękami.

Zwróćmy również uwagę na niezwykle istotny parametr RW odpowiadający stopniu dźwiękoszczelności skrzydła drzwiowego. Im wyższy tym lepszy. Najlepszym wyborem będą drzwi, w których wskaźnik ten oscyluje w okolicy 40 dB. Wielu producentów oferuje skrzydła, w których izolacyjność akustyczna wynosi 43 dB, co jest optymalnym wyborem. Do miejsc szczególnie narażonych na głośne dźwięki sprawdzą się drzwi do zadań specjalnych ze wskaźnikiem RW aż na poziomie 50 dB. Co stanowi doskonałą ochronę.

W przypadku drzwi wewnętrznych akustycznych wybierać możemy spośród modeli z estetycznymi przeszkleniami w szerokiej gamie kolorystycznej. Do wytłumiania dźwięków w domowym zaciszu niestety nie nadadzą się drzwi przesuwne, które nie spełniają wymagań stawianych drzwiom akustycznym. Jeśli zależy nam na dodatkowych walorach estetycznych zdecydujmy się na drzwi akustyczne bezprzylgowe idealne do nowoczesnych wnętrz.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij