Nie po polsku, lecz inaczej – I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.09 15:10 / news / czytano 4769 / opinie 0

Pomysł zorganizowania przeglądu piosenki to inicjatywa nauczycielek języków obcych szczawnickiego gimnazjum, które chcą w ten sposób zachęcić młodzież do aktywnej nauki języka angielskiego i niemieckiego.

W konkursie udział wzięli uczniowie z gimnazjum w Klikuszowej, Tylmanowej oraz gospodarze ze Szczawnicy. Przegląd otworzył Sebastian Walosczyk Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy. - Mam nadzieję, że ten konkurs będzie imprezą cykliczną i że dzięki niemu, Wy młodzi gimnazjaliści, poczujecie jak ważny jest język obcy. - mówił dyrektor. 

Konkurs odbył się w Kinoteatrze "Pieniny" przy szczawnickim Miejskim Ośrodku Kultury, w atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Na scenie zaprezentowało się  16 wykonawców, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne i językowe w języku angielskim oraz niemieckim. Jury w składzie: Jacek Śliwiński - Przewodniczący Komisji Edukacji i Spraw Społecznych z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, Sebastian Walosczyk, Ewa Zachwieja - Dyrektor Szkoły Muzycznej i nauczycielki Małgorzata Oleś-Gagatek i Anna Marcińska, oceniało poprawność językową, czystość wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. 

Wyniki: 
  • Miejsce 1 (ex aequo) Kinga Szewczyk (Klikuszowa), Monika Noworolnik (Tylmanowa)
  • Miejsce 2 (ex aequo) Katarzyna Michałczak (Tylmanowa), Magdalena Polczyk (Tylmanowa)
  • Miejsce 3 Katarzyna Zachwieja (Szczawnica)
Nagrodą za 1 miejsce były tablety, które ufundował Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, pozostali sponsorzy to Goethe-Institut w Krakowie, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Express Publishing, Księgarnia Edukacyjno-Językowa Polanglo z Nowego Sącza.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij