Pierwszaki w Indiańskiej Wiosce

Fot. Arch. szkoły 2015.06.21 22:49 / news / czytano 2672 / opinie 0

17 czerwca uczniowie klas pierwszych SP w Łapszach Niżnych odwiedziły Szczyrzyc - niewielką miejscowość Beskidu Wyspowego, gdzie usytuowana jest Wioska Indiańska. 

Dzieci wkroczyły w indiański świat sprzed 200 lat. Były nim oczarowane. Wśród pięknego sadu zobaczyły ustawione w kręgu wysokie na 5m ,malowane tipi. Po powitaniu w języku indiańskim pan przewodnik opowiadał fascynujące ciekawostki z życia plemiona Crow. Można było zobaczyć wystawę rękodzieła – indiańskie, misternie wyszywane tysiącami koralików stroje, torby, pióropusz, świętą fajkę, tomahawki i dzidy oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. A potem były zabawy i gry w stylu indiańskim oraz strzelanie z łuku. Co za frajda. Był też indiański poczęstunek czyli placuszki z syropem klonowym, pyszne! Następnie przenieśliśmy się w świat muzyki etnicznej. Pan Maciej wspaniale zaprezentował przeróżne instrumenty np. flet tybetański, didjeridu, bębny i wiele innych. Nauczył on dzieci piosenki indiańskiej „Gaj łach łach ne gajo”. Na warsztatach rękodzielniczych dzieci wykonały amulet z magicznym kamieniem oraz usłyszały o nim starą legendę. Uśmiechnięte i pełne wrażeń, wróciły do domu z pomalowanymi w indiańskie piktogramy twarzami i z pamiątkami w rękach. 
Autor: Helena Stopka
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij