Policja w szkole

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.10.13 16:40 / news / czytano 2910 / opinie 0

Odpowiedzialność karna, obowiązek szkolny ucznia i zagrożenia to tematy, które poruszone zostały w czwartek podczas spotkania uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Krościenku z funkcjonariuszami policji.

W zajęciach z mł. asp Łukaszem Bańką - dzielnicowym oraz asp. szt. Krzysztofem Dolańskim  - Asystentem Zespołu ds. Wykroczeń z Komisariatu Policji w Krościenku n.D uczestniczyli uczniowie klasy VII oraz klas II i III gimnazjum. Profesjonalnie przygotowany wykład połączony był z prezentacją multimedialną filmów dotyczących tematyki spotkania.

Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o obowiązku szkolnym i konsekwencjach prawnych wynikających z jego niespełniania, następstwach w przypadku znieważenia nauczyciela a także problemie pojawiających się zachowań agresywnych i przemocy wobec rówieśników. Ważnym aspektem spotkania były zagrożenia, zarówno te, na które młodzież narażona jest w sieci jak i zagrożenia wynikające z sięgania i uzależnienia od substancji psychoaktywnych. 

Szczególny nacisk położony został na NSP, czyli nowe substancje psychoaktywne tj. dopalacze. Uczniowie uświadomieni zostali również o odpowiedzialności wynikającej ze stosowania przemocy, zachowań agresywnych, rozbojów i demoralizacji.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij