Policjanci o bezpieczeństwie i nie tylko z uczniami Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach

Fot. 2018.10.31 20:44 / news / czytano 672 / opinie 0

W piątek 26 października 2018 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem spotkali się z uczniami klas O-III Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach.

Sierż. sztab. Wanda Plewa, asp. Paweł Polak oraz sierż. sztab. Karol Tokarczyk przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się po drogach, policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw z rówieśnikami i zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, które spotkają na ulicy albo zapukają do drzwi ich domu.

W tym dniu na dzieci czekała jeszcze jedna niesamowita niespodzianka. Funkcjonariusze z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Wydziału sztab Policji nowotarskiej komendy na spotkanie zabrali psa policyjnego. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali pokaz tresury i posłuszeństwa zaprezentowany przez asp. szt. Stanisława Iskrzyckiego oraz asp. szt. Mirosława Smolenia. Policjanci opowiedzieli uczniom, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym i agresywnym zwierzęciem. Pokazali jak prawidłowo wykonać pozycję żółwia, a osoby chętne mogły pokazać, jak prawidłowo ją wykonać. Na koniec funkcjonariusze przybliżyli specyfikę pracy policjanta, opowiedzieli o tresurze psa i obowiązkach, jakie wiążą się z opieką nad nim.

Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo swoich uczniów bierze udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Dlatego po spotkaniu każdy z uczniów został wyposażony w element odblaskowy, który jest bardzo ważny szczególnie o tej porze roku.

Spotkanie było również okazją do ogłoszenia wyników ogólnoszkolnego konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Na zakończenie spotkania funkcjonariusze mieli przyjemność obejrzeć występ klasy II promujący bezpieczne zachowania na drodze, a w szczególności zasadność i korzyści, jakie wynikają z noszenia elementów odblaskowych.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij