Pożar budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2013.11.08 20:46 / news / czytano 4740 / opinie 0

Płonący budynek, ranni, ewakuacja osób - to tylko założenia do odbytych w dniu dzisiejszym ćwiczeń obronnych, w których udział brały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu gminy Łapsze Niżne oraz zastęp nowotarskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Ćwiczenia rozpoczęły się od zgłoszenia przez pracownika obsługi Zespołu Placówek Oświatowych o zauważeniu zadymienia w jednej z części budynku. Dyżurny PSK po otrzymaniu zgłoszenia zalecił ewakuację, po czym zaalarmował miejscowe jednostki OSP. Po zarządzonej przez dyrektora ZPO ewakuacji wszyscy obecni na terenie szkoły udali się w bezpieczne miejsce, które przewidziane jest w planie ewakuacji budynku. Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki OSP rozwinęły linię gaśniczą i zorganizowały zabezpieczenie w wodę do celów przeciwpożarowych. Strażacy przeszukali także wszystkie pomieszczenia budynku szkoły, a znaleziona w nich osoba została przeniesiona w bezpieczne miejsce i tam została jej udzielona niezbędna pierwsza pomoc przedlekarska. 

Zebrani na boisku sportowym, obok szkoły młodzieży, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Targu zaprezentowali praktyczne wskazówki udzielenia pierwszej pomocy. Na zakończenie wszystkim obecnym zademonstrowano użycie gaśnic na otwarty ogień. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli możliwość praktycznego użycia gaśnicy.
 
Podsumowując dzisiejsze działania, ewakuacja została przeprowadzona sprawnie. Cała akcja odbyła się w sposób zorganizowany i bezpieczny. Dla strażaków była to okazja do zapoznania się z drogami ewakuacyjnymi budynku oraz miejscami najbardziej narażonymi za pożar. Z kolei uczniowie, jak i nauczyciele wraz z obsługą mogli praktycznie przećwiczyć ewakuację i sposób ewentualnego postępowania w razie zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Łapsze Niżne
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij