Ślubowanie klas pierwszych w łapszańskim ZPO

Fot. Arch. szkoły 2014.11.15 09:22 / news / czytano 2283 / opinie 0

Tradycją szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest włączenie do braci uczniowskiej. W ślubowanie klas pierwszych wzięło udział 36 dzieci z 2 oddziałów klasowych.

Wszystkich zgromadzonych na uroczystości powitał pan dyrektor Mariusz Wojtas, po czym przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Magiera w imieniu wszystkich uczniów skierowała miłe słowa do młodszych kolegów.Następnie zaproszeni rodzice, grono pedagogiczne oraz wszyscy uczniowie podziwiali występ artystyczny w wykonaniu pierwszoklasistów, przygotowany przez wychowawczynie klas pierwszych Anetę Kaszycką i Helenę Stopa.

Po części artystycznej odbyło się uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Dzieci ślubowały być wzorowymi Polakami, sumiennymi uczniami i dobrymi kolegami. Następnie pan dyrektor pasował każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bł. ks. Józefa Stanka. Wszyscy pasowani uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne birety z rąk pani Urszuli Rzepiszczak przewodniczącej Rady Rodziców, w których prezentowali się wspaniale na wspólnych, klasowych zdjęciach. Miłą niespodzianką dla dzieci były szkolne upominki od starszych kolegów.
 
Na koniec na pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Było uroczyście, miło i wesoło.
Autor: Krystyna Lasak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij