Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

Fot. Gminna Biblioteka Publiczna Krościenko n.D 2020.07.21 14:42 / news / czytano 452 / opinie 0

W miesiącu lipcu Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem gościła polską pisarkę, autorkę wielu książeczek dla dzieci i tomików poezji dla dorosłych - Ewę Stadtmüller .

Jej twórczość zyskała sympatyków, a jej utwory cieszą się popularnością. Za dorobek artystyczny została wyróżniona licznymi nagrodami. Pierwsze ze spotkań zorganizowano dla dzieci i młodzieży. Była to podróż turystyczno - literacka od Krakowa do urokliwych Pienin, szlakiem i korowodem świętych. Uczestnicy zostali porwani do zabawy, ponieważ autorka przygotowała konkurs wiedzy o regionie, wplatając go w swoje opowieści przy pomocy inscenizacji. W ten sposób udało się zdobyć piękną książkę, która została podarowana dla biblioteki, a stanowi kontynuację trylogii ,,Pieniny dla rodziny".

Niezapomnianym punktem programu okazał się jednak teatrzyk paluszkowy o smoku Onufrym. Kolejne spotkanie autorskie pt. ,,POD SKRZYDŁEM ANIOŁA” odbyło się w Dziennym Ośrodku Opieki i Aktywizacji Osób Starszych w Krościenku nad Dunajcem i było skierowane dla odbiorców dorosłych. Tym razem poetka zabrała wszystkich w sentymentalną podróż, w oparciu o tomiki poezji ,, Niech Cię strzegą dobre anioły", czy też ,,Niech Cię prowadzą dobre anioły ". Jak sama stwierdziła: „ Każdy z Nas ma swojego dobrego anioła codzienności”, który z wdzięcznością myśli i czuwa nad Nami. Wśród nich można spotkać anioła mądrości, prostoty, radości, ciszy, wdzięczności, nadziei, pokoju czy drogi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, a Pani Ewie dziękujemy za piękne warsztaty literacko-muzyczne, bo sama autorka ma anielskie serce i jest osobą niezwykle ciepłą i sympatyczną. Ze spokojem można stwierdzić, że jest takim aniołem na ziemi. Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Krościenku n.D i zespołowi z Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych w Krościenku nad Dunajcem dziękujemy również stokrotnie, za okazałe serce i pomoc przy realizacji spotkania.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku nad Dunajcem realizuje projekt pt.,, Odyseja pienińska z baśnią i legendą " - dofinansowany ze środków MKiDN, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2020- prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych".

Autor: Weronika Walkowska
Zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij