Święty Mikołaj i bajka o zbójnikach

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.12.05 21:38 / news / czytano 5687 / opinie 0

Pieniny Czytają Dzieciom -  to cykl spotkań, jakie zainaugurowane zostały dzisiaj 5. grudnia w Punkcie Przedszkolnym na Białym Potoku. Była to też okazja, by dzieci spotkały Świętego Mikołaja i otrzymały prezenty.

Dla przedszkolaków dzisiejszy dzień był podwójnie ciekawy, miły i dostarczył niejednemu z nich wrażeń. Po pierwsze za sprawą odwiedzającego przedszkole św. Mikołaja z ogromnym workiem pełnym prezentów, po drugie dzieci uczestniczyły w spotkaniu inaugurującym projekt „Pieniny czytają Dzieciom”. Jest to pomysł Anny Gajdy radnej gminnej i właścicielki Księgarni - Antykwariatu z Krościenka n.D - Celem akcji jest rozpowszechnienie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci poprzez czytanie im książek. Spotkania będą miały charakter cykliczny, a dzisiejsze połączone zostało z wizytą Mikołaja. Kolejne planowane jest na początek wiosny. Za dzisiejsze i liczny udział serdecznie dziękuję - mówi Anna Gaja.

Bajkę "O Panu Jezusie i Zbójnikach" autorstwa Kazimierza Przerwy Tetmajera przeczytał dzieciom Grzegorz Podlewski Prezes Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

Patronat nad akcją objęły: ZEW Niedzica S.A. oraz GFT GOLDFRUCT Sp. z o.o. - Kinga Pienińska, które wraz z krościeńską księgarnią ufundowały dzieciom drobne upominki. Patronat medialny nad akcją objął Pieniński Portal Informacyjny.

Autor: Anna Gajda / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij