Szczawniccy uczniowie spotykają się z policjantami

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.12.03 13:57 / news / czytano 2005 / opinie 0

W ramach działań profilaktyczno – edukacyjnych policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku n.D. rozpoczęli na terenie, miasta i gminy Szczawnica, organizację spotkań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Akcja skierowana do najmłodszych uczestników ruchu drogowego zainaugurowana została 03 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy. Zainicjowane przez policję działania odbyły się z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica – Grzegorza Niezgody oraz Sekretarza Miasta i Gminy – Tomasza Ciesielki, co świadczy to o tym, że bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego naszego miasta nie jest nikomu obojętne.

W czasie spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci zwrócili też dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu.

Akcją objęte zostaną przedszkola oraz szkoły podstawowe z terenu miasta i gminy Szczawnica, a jej celem będzie działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmniej chronionych jego uczestników, tj. dzieci i młodzieży szkolnej poprzez  m.in. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Podczas organizowanych spotkań najmłodszym wychowankom placówek oświatowych wręczone zostaną przekazane przez Burmistrza Szczawnicy elementy odblaskowe w postaci zawieszek oraz szelek. Ogółem przekazanych zostanie blisko 950 elementów.

- Należy mieć nadzieję, że tego typu działania wykształcą w młodych osobach właściwe postawy i zachowanie się na drodze, a przede wszystkim przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Budujące jest również to, że dyrektorzy placówek oświatowych chętnie włączają się w policyjne działania związane z bezpieczeństwem uczniów i z ochotą zapraszają przedstawicieli służb mundurowych na spotkania z dziećmi - mówi Burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij