Turniej Szachowy Juniorów rozgrywany w ramach festiwalu gier planszowych

Fot. Zdzisław Soliwoda 2013.06.10 08:35 / news / czytano 2795 / opinie 0

„Nowa Gralicja” w Krakowie. Pierwsze miejsce w kategorii do lat 16 dla Zygmunta Soliwody, ucznia Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D.

W niedzielę 9 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Salezjańskich w Krakowie rozegrano otwarty turniej szachowy systemem szwajcarskim i Bergera na dystansie 7 rund po piętnaście minut dla każdego zawodnika. Sędzią turnieju był Rafał Gunajew, arbiter klasy międzynarodowej. 

Wyniki w kategorii juniorów do lat 16:

1 miejsce - Zygmunt Soliwoda - gimnazjum Krościenko, reprezetujący klub MLKSz Myślenice
2 miejsce - Roman Madej - MKS KSOS Kraków
3 miejsce - Maciej Jajte - Pachota - KKSz Kraków

Wyniki w kategorii juniorów do lat 10:

1 miejsce - Krzysztof Szczurek - UKS przy SP 8 Chrzanów
2 miejsce - Wojciech Krawczyk - MKS MOS Wieliczka
3 miejsce - Karol Starzyk - MKS KSOS Kraków

Turniej zorqanizowany bez tzw. wpisowego, podczas którego organizatorzy szczególnie zwracali na to uwagę, że nie można obciążać kosztami zawodników za to, iż zdecydowali się wziąć udział w turnieju i spędzić wspólnie pożytecznie wolny czas. Stało się już tradycją podczas wielu turniejów, że każdy zawodnik otrzymuje jakąś nagrodę.

Festiwal gier logicznych i planszowych to duże przedsięwzięcie. W tym roku w dwudniowym festiwalu uczestniczyło ponad 800 osób. Poza wspomnianymi szachami były w poszczególnych pracowniach przygotowane miejsca dla miłośników różnych gier planszowych kształtujących logiczne myślenie. Poza konkursami dla dzieci rozegrano następujące turnieje:
 
Magic: The Gathering - gra karciana w klimacie fantasy stworzona przez  Richarda Garfielda - nauczyciela matematyki - ogólna liczba graczy na świecie szacowana jest na ponad milion, w Polsce ok. 15 000

Tripol - gra polegająca na konfigurowaniu kolorowych trójkątów

Agricole - strategiczna gra planszowa -turniej zaliczony jako Mistrzostwa Polski

Turniej Tantrix -  gra logiczna polegająca na tworzeniu kolorowych linii i pętli z sześciokątnych płytek. 

Activity - gra, umożliwiająca wykazanie się różnymi formami kreatywności.

Wbrew powszechnym i karykaturalnym opiniom na temat współczesnej młodzieży okazuje się, że rozwijające rozrywki, gry kształtujące logiczne, matematyczne myślenie cieszą się wśród niej ogromną popularnością. Trzeba to tylko jej zorganizować, Szkoła Salezjańska "pękała w szwach". Rodzice i opiekunowie mieli poważny problem, aby oderwać dzieci od zabawy. Impreza, zgodnie z planem, trwała do godziny 17.00. Młodzież obiecywała sobie kolejne spotkanie za rok.
Autor: Zdzisław Soliwoda / oprac.red.
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij