Wypoczynek inny niż wszystkie – terapia oddechowa w hotelu SPA (art. sponsorowany)

Fot. 2021.07.31 07:48 / news / czytano 313 / opinie 0

Terapia oddechowa to nie tylko ćwiczenia z terapeutą, ale też pomysł na relaks i spędzenie urlopu. Hotele SPA oferują specjalne pakiety dla tych, którzy chcą jednocześnie wypocząć w komfortowych warunkach i zatroszczyć się o swoje zdrowie. 

Regeneracja oddechowa to turnus stworzony z myślą osobach, które przeszły Covid-19, mają problem z chrapaniem i o tych, którym dokucza astma. Tacy wczasowicze mogą odpocząć oraz nauczyć się z pomocą specjalistów prawidłowo i efektywnie oddychać!

Zdrowie i relaks w jednym
Pobyt w hotelu SPA połączony z terapią oddechową to patent na udany wypoczynek i solidny zastrzyk energii. Uczestnicy takiego turnusu – który zwykle trwa ok. 7 dni – uczą się technik oddychania pod okiem terapeutów, ale mogą także korzystać z szeregu atrakcji.

Jeśli wybór padnie na ciekawie zlokalizowany ośrodek, to znakomitym pomysłem na spędzenie wolnego czasu będą spacery, wycieczki, poznawanie okolicy i podziwianie przyrody. Natomiast w samym obiekcie będzie można nieco rozpieścić swoje ciało. Oprócz zabiegów leczniczych (kąpieli siarczkowych, seansów w saunie solnej, inhalacji czy kinezyterapii grupowej oraz indywidualnej) uczestnicy turnusu mogą także korzystać z basenu oraz raczyć się wyśmienitą, zdrową kuchnią serwowaną w restauracji.

Mimo możliwości spędzenia czasu na tak wiele sposobów, gwoździem programu będzie terapia oddechowa. Dzięki niej dowiesz się, jak kontrolować wdychanie i wydychanie powietrza, co sprawi, że poczujesz się zdecydowanie lepiej!
 
Jak przebiega terapia oddechowa?
Terapia oddechowa odbywa się pod nadzorem lekarza medycyny. To on ocenia stan zdrowia i efekty, jakie przynosi uczestnictwo w turnusie.

Podczas pobytu w Hotelu SPA są realizowane różnorodne zajęcia, które umożliwiają poznawanie sposobów na radzenie sobie ze stresem oraz technik oddechowych. Jedną z nich będą na pewno oddechy Wima Hofa, które nie bez powodu cieszą się taką popularnością.

Technika ta polega na nauce prawidłowego oddychania, ale jej przyswojenie niesie za sobą o wiele więcej korzyści. Jeśli opanujesz oddechy Wima Hofa, to zyska na tym twój układ odpornościowy, nerwowy, hormonalny oraz twoje samopoczucie. W tym celu terapeuta pokaże ci, jakie znaczenie dla efektywnego wdychania i wydychania powietrza ma medytacja. Ponadto spodziewaj się tego, że zajęcia te będą przeprowadzane w salach, w których będzie panowała niska temperatura lub na zewnątrz.
 
Jak pobyt w hotelu SPA i terapia oddechowa zmienią twoje życie?
Tym, co powinno cię przekonać do tego, aby zdecydować się na regenerację oddechową, jest poprawa twojego komfortu podczas wykonywana codziennych czynności. Jej efektem będzie zwiększenie wydolności fizycznej, pojemności płuc oraz zaopatrywanie organizmu w większą dawkę tlenu.

Prawidłowa biomechanika oddychania ma wpływ na większość procesów zachodzących w organizmie człowieka. Zaburzyć ją może chociażby przejście Covid-19. Dlatego jeśli jesteś ozdrowieńcem, nadal męczysz się podczas wchodzenia po schodach, sprzątania, spacerowania, a oddychając, czujesz dyskomfort w klatce piersiowej, to znak, że jest ci potrzebna fachowa terapia!
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij