Kajakarze górscy bez medali w Liptowskim Mikulaszu

Fot. 2016.05.15 22:54 / news / czytano 2223 / opinie 0

Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy byli o krok od wywalczenia medalu w konkurencji C-2 na mistrzostwach Europy w kajakarstwie górskim w słowackim Liptowskim Mikulaszu.

Nasza dwójka zaliczyła dwie karne sekundy i to na ostatniej 24. bramce. - To już kolejny raz w naszej karierze, kiedy "dwójka" zabrała nam medal - mówili na mecie.

Gdyby nie brak koncentracji na ostatniej bramce bracia Brzezińscy, którzy pochodzą z Krościenka nad Dunajcem, cieszyliby się ze srebrnego medalu.

Na pocieszenie naszym zawodnikom pozostaje fakt, że wciąż mogą pojechać na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro. O tym zaważyła wpadka Piotra Szczepańskiego i Marcina Pochwały, którzy w Liptowskim Mikulaszu mogli przypieczętować wyjazd do Brazylii. W półfinale zgubiła ich jednak szósta bramka. Tam zaliczyli aż 50 karnych sekund.

- Złożyliśmy zapytanie o tę bramkę, ale jednak sędziowie byli bezwzględni - powiedział Jarosław Miczek, trener kadry, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Za metą nasza osada bardzo przeżywała niepowodzenie. Tak naprawdę mogli walczyć o medal mistrzostw Europy, a tymczasem skomplikowali sobie nawet sytuację z wyjazdem na igrzyska. Nie brakowało zatem mocnych słów. Kiedy wysiedli z kajaka, każdy z zawodników poszedł w swoją stronę.

Przed ostatnimi zawodami kwalifikacyjnymi naszej kadry do igrzysk, którymi będzie rywalizacja w Bratislava Open za dwa tygodnie, na prowadzeniu w C-2 są Szczepański i Pochwała. Mają oni na koncie 8 punktów. O jeden wyprzedzają braci Brzezińskich. Bez szans na igrzyska są Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak. Mają oni na koncie 3 punkty. Ta ostatnia osada mogła jednak mieć znaczny wpływ na tę klasyfikację. Gdyby nie zaliczyli karnych sekund na jednej z ostatnich bramek, wówczas Szczepański z Pochwała, a także bracia Brzezińscy mieliby identyczną ilość punktów. Wtedy sprawa byłaby bardzo jasna. Ten, kto wygra w Bratysławie, jedzie do Rio. A tak małą przewagą mają ci pierwsi.

Mistrzami Europy w C-2 zostali najmniej utytułowani Słowacy Jan Barta i Tomas Kucera, którzy uzyskali czas 110,70 (2). O 0,46 wyprzedzili oni Słoweńców Lukę Bozicia i Saso Taljata (2) i o 0,53 Niemców Davida Schroedera i Nico Bettge (0). Bracia Brzezińscy mieli czas gorszy od zwycięzców o 2,36 (2).
Źródło: eurosport.onet.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij