Ochotnica: Gorce Ultra-Trail Winter 2020 - zapowiedź

Fot. 2020.01.19 11:32 / news / czytano 1051 / opinie 0

Zbliża się zimowa edycja biegu Gorce Ultra Trail. W szczególności zapraszamy do zapisów mieszkańców Gminy Ochotnica Dolna, dla których przewidziany jest rabat 20%. 

22 lutego 2020 roku Ochotnica Górna po raz drugi przywita zawodników zimowej edycji biegu Gorce Ultra-Trail Winter. Śmiałków chętnych na zmierzenie się z górami zimą coraz więcej, dlatego w tym roku organizatorzy Gorce Ultra-Trail przygotowali dwie trasy. Pierwsza o długości ok 24 km będzie bardzo podobna do ubiegłorocznej, natomiast druga jest zdecydowanie dłuższa, z myślą o doświadczonych biegaczach, gotowych na 42 km i 2000 m przewyższenia. O pięknie Gorców i malowniczością gorczański panoram przekonali się już uczestnicy letnich edycji, Organizatorzy przypominają jednak, że w zimie jednak to piękno będzie połączone z niemałym wyzwaniem. Już samo poruszanie się w śniegu jest niecodziennym przeżyciem, wymagającym innej techniki ruchu, dając w zamian niesamowitą przyjemność. Dodatkowa zmienna to temperatura, która zobowiązuje biegaczy do uważnego przygotowania stroju i sprzętu obowiązkowego. Przydadzą się solidne buty, wodoodporne skarpetki, stuptuty i wodoodporne rękawice. Zima ma swoje prawa!

„Trasy GUT Winter wyznaczyliśmy z myślą o dwóch elementach - pięknych widokach i dostatku śniegu. Zawodnicy wystartują z Ochotnicy Górnej, skręcając po ok 2 km w stromy podbieg na Studzionki. Droga na Studzionki to solidne wyzwanie - 250 m przewyższenia na odcinku niewiele dłuższym niż kilometr! Dalej będzie zdecydowanie łagodniej, przynajmniej na trasie 24 km. Zawodnicy krótszego dystansu pobiegną głównym grzbietem na Lubań i powrócą prawie tą samą drogą. Nowością będzie zbieg drogą przez „jeziorka” prosto do centrum Ochotnicy Górnej. Zawodnicy dystansu 42 km będą mieli dodatkowo do pokonania dwa solidne podejścia na pasmo Lubania. Po wbiegnięciu na Studzionki skręcą z czerwonego szlaki na żółty i zbiegną do Mizernej, skąd po trawersie Rezerwatu Modrzewi trasa poprowadzi ich niebieskim szlakiem od góry Wdżar na Lubań. Następnie po zbiegu do Ochotnicy Dolnej i krótkim odcinku główną drogą zaczną się wpisać potokiem Kudowe i zielonym szlakiem. Od połączenia ze szlakiem czerwonym dołączają do zawodników z dystansu 24 km, zbiegając przez "jeziorka” do Ochotnicy Górnej.”

Stęsknionym prawdziwej zimy i śniegu raczej wrażeń nie zabraknie, ponieważ prawie cała trasa przebiega na wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Z wielu miejsc będzie widać majestatyczne Tatry oraz pasmo Gorca, Pieniny, Beskid Sądecki i Wyspowy – nie przypadkiem Lubań już od XIX wieku słynie z najpiękniejszych widoków w całych Beskidach. Bazą zimowych zawodów będzie Ochotnica Górna, królestwo zimy w Gorcach. Biuro Zawodów oraz dekoracje odbędą się w Wiejskim Ośrodku Kultury, a start i meta biegów na placu kościelnym nad rzeką Ochotnica.

Na mecie będzie czekało ognisko, posiłek regeneracyjny, gorące napoje i przede wszystkim - pamiątkowy medal.
Kto podejmie wyzwanie? Tej zimy szczególnie warto!

Plan wydarzeń:
Biuro Zawodów w piątek 21.02 działa w godz.: 16.00-22.00

Sobota 22.02.2020:
6:00 – 6:30 Biuro Zawodów "very last minute” dla dystansu 42 km
6:30 – 6:55 weryfikacja wyposażenia obowiązkowego przed wejściem do strefy startowej dla dystansu 42 km
7:00 start dystansu 42 km
7:30 – 8:30 Biuro Zawodów "very last minute” dla dystansu 24 km
9:00 start dystansu 24 km
15:00 limit czasu dystansu 24 km
18:00 limit czasu dystansu 42 km

Dekoracje: 19.00, Wiejski Ośrodek Kultury Ochotnica Górna

Opłata startowa za bieg wynosi:

 Dystans 24 km
– stawka podstawowa – 145 zł
– stawka FIRST MINUTE, obowiązuje do 31 grudnia – 120 zł
– stawka w biurze zawodów – 160 zł

Dystans 45 km
– stawka podstawowa – 220 zł
– stawka FIRST MINUTE, obowiązuje do 31 grudnia – 180 zł
– stawka w biurze zawodów – 260 zł

Dla mieszkańców gminy Ochotnica Dolna przewidziany jest rabat 20% do wykorzystania podczas zapisu on-line. Aby uzyskać kod rabatowy, należy napisać na adres: kontakt@gorceultratrail.com

Informacje i zapisy: https://www.gorceultratrail.com/pl/zgloszenia-gut-winter/

Autor: oprac.red.
Źródło: UG Ochotnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij