Bezpieczna droga do szkoły - podsumowanie policyjnej akcji

Fot. 2014.09.10 14:56 / news / czytano 2451 / opinie 1

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu podsumowała akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach tej akcji ujawniono ogółem 210 wykroczeń i 5 nietrzeźwych kierujących.

W rejonie szkół ujawniono 29 wykroczeń, z których 23 kierujących zostało ukaranych za nadmierną prędkość, a 6 kierujących zostało ukaranych mandatami za niestosowanie się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W ramach akcji kierowcy zostali ukarani aż 171 mandatami karnymi, skierowano 6 wniosków o ukaranie do Sądu a 33 osoby pouczono. W ramach akcji policjanci w rejonach szkół kontrolowali stan techniczny autobusów, którymi przewożone są dzieci. W żadnym z skontrolowanych autobusów nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.
 
- Policjanci w ramach patroli, szczególnie najmłodszym uczniom pokazywali jak również przypominali z zasad korzystania z przejść dla pieszych oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Ze szczególnym naciskiem rozmowy przeprowadzane były zarówno z dziećmi jak i z ich rodzicami, którzy muszą poruszać się drogami, gdzie nie ma wyznaczonych chodników. Dodatkowo przypominano o obowiązku noszenia odblasków - mówi podkom. Roman Wolski z nowotarskiej policji.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Rodzic zastraszony przez wójta2014.09.11 09:09
Czy przejście od autobusu na ul Esperanto do szkoły przy ul. Pienińskiej w Krościenku jest "bezpieczną drogą do szkoły" ??? W tym roku wójt remontował ul. Pienińską , a dzieci dalej na niewidocznym skrzyżowaniu nie mają chodnika i po tarczy skrzyżowania przechodzą jezdnią tyłem do nadjeżdżających samochodów. Taki remont to jest kompromitacja władz gminy !!!! Wydano pieniądze i nie poprawiono bezpieczeństwa. Co na to odpowie pani dyrektor szkoły i pan wicewójt z wójtem Gawędą ?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij