Co z Twoją emeryturą? Do końca lipca masz czas na złożenie deklaracji

Fot. 2014.05.13 10:00 / news / czytano 2558 / opinie 0

Są różne sposoby złożenia deklaracji pozostania i oszczędzania w OFE - osobiście, listownie lub online. Czasu na zadeklarowanie się nie jest jednak dużo, bo tylko do końca lipca br. 

Jeśli w przewidzianym przez rząd terminie nie złożymy odpowiedniej deklaracji, wtedy automatycznie cała nasza przyszła składka emerytalna trafi do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To, co do tej pory zgromadziliśmy w OFE, pozostanie tam do emerytury.

Kolejną szansę na zmianę będziemy mieli dopiero w 2016 roku a dalej co kolejne cztery lata w czasie tak zwanych "okienek transferowych". Jednak nawet środki tych osób, które zdecydują się pozostać w OFE, będą przenoszone do ZUS na dziesięć lat przed przejściem na emeryturę.

Pamiętaj, by móc złożyć deklarację przez platformę usług elektronicznych umożliwiającą przesłanie dokumentów musisz udać się do ZUS, by w niej się zarejestrować. Więcej informacji na temat powszechnego systemu emerytalnego znajdziesz tutaj: www.emerytura.gov.pl

Autor: Oprac. red.
Źródło: rzu.gov.pl, wyborcza.biz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij