Groźny wypadek na quadzie w Kacwinie

Fot. 2021.06.10 16:02 / news / czytano 299 / opinie 0

Nietrzeźwy kierujący quadem stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala. 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21, w Kacwinie na ulicy Szkolnej w rejonie skrzyżowania z ul. św. Anny. Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy wynika, że 29-letni kierujący quadem, stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Kierujący z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 29-latka  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC.
 
Policjanci na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca zdarzenia, szkic i dokumentacje fotograficzną. Dodatkowo funkcjonariusze  sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego,  z uwagi na brak aktualnej polisy OC. Na miejscu obecni byli strażacy z Nowego Targu i Kacwina. Za kierowanie quadem pod wpływem alkoholu kierowca stracił prawo jazdy. Dokładne okoliczności tego wypadku będą ustalane podczas prowadzonego postępowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij