III Przegląd Folkloru Pienin - Gorców - Podhala zakończony

Fot. Krzysztof Kamiński/Arch. CK 2021.06.07 15:02 / news / czytano 894 / opinie 0

5 – 6 czerwca podczas III Przeglądu Folkloru Pienin - Gorców - Podhala na scenie zaprezentowało się ponad stu uczestników.

- Na scenie swoją twórczość przedstawiło wielu uczestników, zostały ocenione 133 punkty programu a występujący zaprezentowali się w siedmiu kategoriach: gawęda, grupa śpiewacza, instrumentaliści, mistrz i uczeń, muzyka, śpiewacy, taniec - podkreśla Artur Majerczak dyrektor czorsztyńskiego Centrum Kultury.

Celem konkursu był przegląd dorobku kulturalnego na styku trzech regionów: Pienin, Gorców i Podhala, które łączy pradawna rzeka Dunajec.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział i prezentacje popularyzujące tradycje związane z dziedzictwem kultury terenów górskich oraz osobom zaangażowanym w realizacje wydarzenia.

Po odbiór nagród, dyplomów i statuetek Organizator zaprasza od środy 9. czerwca do Domu Kultury w Maniowach (OSP Maniowy) w godzinach od 8.00 do 18.00.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Centrum Kultury
Zdjęcia: Krzysztof Kamiński/Arch. CK
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij