Wciąż mi w duszy gra ta węgierska melodia

Fot. Janusz Wojtarowicz, arch. twojruch.net 2013.05.07 15:20 / news / czytano 11150 / opinie 0

Tak komentuje na stronie Fundacji Twój Ruch jeden z uczestników I Polsko Węgierskiego Rajdu Młodzieżowego kilka dni przygody związanej z Dniami Przyjaźni Polsko Węgierskiej w Szczawnicy. 

Rajd rozpoczął się w trakcie pierwszego dnia obchodów Dni Przyjaźni Polsko Węgierskich, po odsłonięciu tablicy poświęconej postaci Jánosa Esterházyego, w którym brali udział ubrani w "rajdowe" koszulki uczestnicy. Na stronie Fundacji Twój Ruch, dla której I Polsko Węgierski Rajd Młodzieżowy był pierwszą organizowaną przez nich międzynarodową imprezą, zamieszczona została krótka relacja z tego wydarzenia. - Było hardcorowo, ale na pewno będzie co wspominać. Dużo śmiechu, gier i zabaw, śpiewów, tańców polskich oraz węgierskich. Międzynarodowe towarzystwo dopisało, dziękujemy za przybycie w szczególności grupie węgierskiej oraz gościom z Litwy i Mołdawii oraz z Polski :)

Za kilka dni powstanie film z imprezy. Organizatorzy serdeczne dziękują za patronat honorowy dr. Ivánowi Gyurcsíkowi, Ambasadorowi Węgier w Warszawie oraz Panu Grzegorzowi Niezgodzie, Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica za zaszczepienie idei polsko-węgierskiego rajdu. Za ogromną pomoc składają wielkie podziękowania Panu dr. Imre Molnárowi, Radcy Ambasady Węgier w Warszawie, a także dla Mirjam i Moniki Molnár za nieocenioną pomoc w organizacji Rajdu, Małgorzacie Okoń i Ewie Tarnowskiej za oprawę kulturalną, Tymoteuszowi Chojeckiemu za kierowanie rajdem oraz Eunice Chojeckiej za zorganizowanie rajdu.
Autor: Oprac. red.
Źródło: twojruch.net
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz, arch. twojruch.net
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij