Weekend Kujawsko-Krościeński

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.07.16 15:01 / news / czytano 3512 / opinie 0

W ramach imprezy pt. "Impresje Artystyczne" w weekend gościła w Krościenku grupa Kujawian, która prezentowała swój dorobek artystyczny, folklor, taniec i śpiew.

Dwudniowa impreza rozpoczęła się w sobotę 14 lipca od otwarcia wystawy prac fotograficznych uczniów Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku, na których oglądać można walory turystyczne regionu Kujaw. Jej otwarcia dokonał Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Sławomir Kopyść wraz z Wójtem Gminy Stanisławem Gawędą. 

- Krościenko jest pięknym miejscem i wspaniałymi ludźmi, że nie sposób tu nie wracać a jeszcze jak ma się takich artystów, kulturę, piękną architekturę i naturę wokół to tylko tu przyjechać, podziwiać, śpiewać i tańczyć. Dzisiaj razem będą grali i śpiewali Kujawiacy i Górale. - mówił Sławomir Kopyść podczas oficjalnego otwarcia wystawy.

Wójt Gminy Krościenko n/D Stanisław Gawęda podziękował przybyłym gościom za przyjęcie zaproszenia: - Górale, jak wiecie, są ludźmi otwartymi, czujcie się u nas jak u siebie w domu. Życzę Wam udanej zabawy, a po powrocie do domu przekażcie swoim znajomym, że warto do nas przyjechać i spędzić czas wolny.

Następnie w Amfiteatrze Pod Wierzbą na scenie wystąpił Zespół Folklorystyczny „Wrzos” oraz krościeński Zespół Pieśni i Tańca „Krościeńcany”. Podczas kilkugodzinnej wspólnej zabawy przeprowadzony został konkurs piosenki biesiadnej. Na scenie wystąpiła miejscowa artystka, Krystyna Aleksander, która deklamowała jeden ze swoich wierszy i na ręce Sławomira Kopyść przekazała własnoręcznie namalowany obraz. W spotkaniu uczestniczył również Wójt Gminy Kossakowo Jerzy Włudzik z delegacją mieszkańców.

W niedzielę wieczorem w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n/D odbył się koncert Zespołu Folklorystycznego  „Wrzos”. 

Głównymi organizatorami imprezy była Prezes Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Koła Terenowego w Krościenku n/D  Danuta Machała, a ze strony Włocławka Maria Krasucka.
 
Współpraca pomiędzy gminami trwa od 2010 roku. Dwa lata później na zaproszenie do Włocławka pojechali przedstawiciele Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego oraz wykonawcy, którzy wystąpili w koncercie „ Sacrum po góralsku” w tamtejszej bazylice: Agnieszka Radwan – Stefańska, Kapela Jaśka Kubika oraz Krystyna Aleksander. 

Organizatorami weekendowego spotkania byli; Urząd Marszałkowski w Toruniu, Gmina Krościenko n/D, Stowarzyszenie na rzecz wspierania dzieci i młodzieży o Zaburzeniu w Rozwoju "TY i JA", Zespół Szkół nr 3 we Włocławku, Fundacja Bank Dziecięcych Uśmiechów, Zespół Folklorystyczny „Wrzos”, Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Koło Terenowe w Krościenku n.D, Zespół Pieśni i Tańca „Krościeńcany” oraz Gminne Centrum Kultury.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij