Zaproszenie na warsztaty: Pieniny i Gorce kolebką rękodzieła

Fot. 2021.06.09 08:05 / news / czytano 244 / opinie 0

Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny” pozyskało bezzwrotną dotację w ramach Programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – ETNO POLSKA 2021.


Dotacja w wysokości 13 tys. zł. zostanie przeznaczona na zadanie pn: „Pieniny i Gorce kolebką rękodzieła”, którego celem jest ożywienie, wzmocnienie i podtrzymanie tożsamości dziedzictwa kulturowego wśród osób dorosłych, mieszkańców ziem pienińsko-gorczańskich.

W ramach projektu Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Gorce-Pieniny” jako organizator, planuje zorganizować 4 warsztaty:
  • Warsztaty malowania na szkle 14-16 czerwca 2021r. prowadzone przez Panią Joannę Dziubińską. Nauka malowania na szkle odbywać się będzie w Szczawnicy w Galerii Krzywa Jabłonka.
  • Warsztaty z szydełkowania 15-19 czerwca 2021r.  – prowadzone przez Marię Konieczny. Warsztaty odbywać się będą w Izbie Regionalnej w Krościenku nad Dunajcem.
  • Warsztaty z ceramiki 2,4 sierpnia 2021r.  – prowadzone przez Monikę Ziemianek-Sztajer. Warsztaty odbędą się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej.
  • Warsztaty z haftu tradycyjnego 15-17 sierpnia 2021r.  - prowadzone przez Marię Nowak. Warsztaty odbędą się w Kole Gospodyń Wiejskich w Maniowach.

ZGŁOSZENIE UCZESTNICTWA TUTAJ 

Wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, edukacja w sferze utrwalenia wartościowych dla dziedzictwa kulturowego form kultury ludowej jest niezwykle istotna. Tym sposobem projekt wpisuje się w cele programu Narodowego Centrum Kultury poprzez dążenie do tworzenia warunków dla wzmacniania tożsamości kulturowej oraz budowę aktywnych społeczności.
Zgodnie z celami programu, projekt służy rozwijaniu spektrum działań z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości i bogactwa kulturowego regionu.

Projekt jest także zgodny z założeniami Konwencji UNESCO z 2003r. w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Dokument Konwencji jest w powojennej historii Polski pierwszym zbiorem zasad o charakterze prawnym, kształtujących stosunek do rodzimej tradycji jako wartości podlegających ochronie, upowszechnianiu i traktowaniu w roli społecznie uznanego dobra kulturowego. Co więcej cele projektu wpisują się w cele Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez Społeczność na lata 2014-2020 w oparciu o którą działa nasze stowarzyszenie.
Autor: oprac.red.
Źródło: LGD Gorce-Pieniny
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij