Christian Tarabbia i Wojciech Kwiatek - koncert w ramach Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Fot. Anna Borkowska 2015.08.10 21:45 / news / czytano 3873 / opinie 0

W sobotę 8 sierpnia  w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem odbył się czwarty, przedostatni już koncert w ramach VI Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”.

Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji Festiwalu mogliśmy posłuchać klarnecistę, krościenczanina Wojciecha Kwiatka, studenta Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dra hab. Janusza Antonika. Usłyszeliśmy także młodego włoskiego organistę Christiana Tarabbię, który w regionie Piemontu jest animatorem życia muzycznego oraz kustoszem wielu historycznych organów znajdujących się na terenie północnych Włoch.

Na wstępie ksiądz proboszcz Henryk Homoncik przywitał artystów oraz dyrektora i pomysłodawczynię Festiwalu Agnieszkę Radwan-Stefańską. Podziękował wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II za stałą pomoc w organizacji Festiwalu oraz licznie zebranej publiczności za chęć uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu artystycznym. Dyrektor Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska przestawiła występujących artystów oraz program koncertu, nie zapominając o mecenasach i partnerach wydarzenia. Od kilku lat głównym mecenasem krościeńskiego festiwalu jest ZEW Niedzica S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Jak co roku sponsorem jest Pensjonat CrosnaSpa prowadzony przez Państwa Marię i Henryka Kozłowskich.

Koncertom w krościeńskiej świątyni towarzyszy wystawa pt. "Muzyczne Anioły", zorganizowana pod kierunkiem nauczycielki, pani Ewy Majerczak, przygotowana przez Uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D.: Kamilę Bielawską, Edytę Dydę, Mateusza Koterbę, Weronikę Kozielec, Roksanę Maciąga, Julię Musiał oraz Julię Zborowską. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic, współorganizatorami są: parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D. oraz parafia pw. św. Bartłomieja w Niedzicy.

Następny koncert odbędzie się w sobotę 15 sierpnia o godz. 19.00 w Kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. Wystąpią: Tomasz Glanc- organy i Jacek Ozimkowski-bas.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij