Finał Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka

Fot. 2013.01.16 00:00 / news / czytano 3218 / opinie 0

Dnia 10 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Podstawowych i Gimnazjum nr 2 w Białym Dunajcu odbył się XXXVII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia Florka.

Dzieci reprezentujące miasto i gminę Szczawnica startowały w kategorii wierszy mówionych gwarą. W Białym Dunajcu swoje umiejętności prezentowali Wiktoria Wiercioch i Kacper Salamon ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy oraz Dagmara Dulak i Gabriela Kozioł ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szlachtowej.

Po ogłoszeniu wyników szczęście uśmiechnęło się do Kacpra Salamona, który zdobył II nagrodę oraz do Dagmary Dulak, która otrzymała wyróżnienie. Jurorzy ocenili poziom przeglądu na wysoki, chociaż przypominali o dokładności gwary, intonacji oraz doborze odpowiedniego wiersza i gawędy.

Gratulujemy naszej młodzieży wysokich wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych Przeglądach Młodych Recytatorów i Gawędziarzy.

Autor: Artur Majerczak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij