Festiwal Nauki w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem

Fot. Arch. szkoły 2014.03.09 18:14 / news / czytano 5488 / opinie 3

Gimnazjalny "II Festiwal Nauki" zorganizowany został z myślą o uczniach szkół podstawowych, by mogli obejrzeć eksperymenty, doświadczenia, pokazy chemiczne, biologiczne i fizyczne, poznać ciekawostki geograficzne oraz rozwiązywać łamigłówki matematyczne.

Wykonywane eksperymenty, doświadczenia i pokazy łączyły naukę z zabawą, a ich celem było zgłębienie wiedzy biologiczno – chemicznej, fizycznej, matematycznej i geograficznej. Nasi goście mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania „dlaczego?” i „jak to się dzieje?”, a także wziąć udział w licznych konkursach.

Pokazy i doświadczenia dla swoich młodszych kolegów przygotowali, pod kierunkiem nauczycieli: Anny Biel, Wiesławy Dolańskiej, Ewy Mastalskiej, Moniki Regiec oraz Aleksandry Adamczyk, gimnazjaliści, którzy należą do Klubu Młodych
Naukowców przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D.

Na zakończenie festiwalu uczniowie mogli zobaczyć niesamowity Eksperyment Łańcuchowy, który zaprezentowali chłopcy z klasy III. Nasi goście ze szkół podstawowych byli zachwyceni, a zarazem zaskoczeni, że pogłębianie wiedzy i poszerzanie własnych horyzontów może być tak przyjemne i zabawne.




Autor: Piotr Krążek
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ehem32014.03.11 20:03
Do sody oczyszczonej .... z lewactwa
ehem22014.03.11 20:03
Taak, dorzucił się do odczynników chemicznych :)
ehem2014.03.09 22:03
A co to Korwin to wszystko finansował że tak co drugi z plakietką od niego paraduje?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij