Igraszki z kapelą Białopotocanie

Fot. Arch. GBP 2020.08.14 14:41 / news / czytano 911 / opinie 0

W ramach realizowanego projektu pt. "Odyseja pienińska z baśnią i legendą” Gminna Biblioteka w Krościenku nad Dunajcem, zorganizowała dla seniorów z Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych, niezapomnianą podróż sentymentalną  z kapelą Białopotocanie.


Muzykanci snuli barwne opowieści o Pieninach, folklorze, legendach, instrumentach pasterskich i tradycji, przeplatając wszystko przepiękną muzyką. Nie zabrakło również anegdot z życia górali pienińskich. Przy muzyce i wspólnym śpiewie, uczestnicy przenieśli się w różne rejony Karpat. Poczuli się o kilkadziesiąt lat młodziej.  

Dziękujemy za miłe spotkanie i przepiękną oprawę muzyczną naszym wspaniałym gościom. Była to prawdziwa uczta muzyczna.
 
Dla Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich składamy serdeczne podziękowanie za współpracę i materiały promocyjne, które zostały przekazane seniorom. 
 
Zrealizowano ze środków finansowanych MKiDN, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2020.
Autor: Weronika Walkowska
Zdjęcia: Arch. GBP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij