Małe czarownice wygrały Przegląd Zespołów Tanecznych

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.05.10 17:37 / news / czytano 7282 / opinie 0

W szczawnickim Kinoteatrze „Pieniny” podczas II Przeglądu Zespołów Tanecznych dla Dzieci Przedszkolnych pn. „Razem z Muzyką i Tańcem” zaprezentowało swoje tańce siedem zespołów.

- Celem dzisiejszego spotkania jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez ruch, taniec i muzykę. Jak mówił Heywood Broun: „Wszystko co chcesz powiedzieć, można wyrazić tańcem, wtedy jest to proste i łatwe” - mówiła prowadząca przegląd Marzena Słowik, tuż po oficjalnym przywitania uczestników przez dyrektor Miejskiego Publicznego Przedszkola w Szczawnicy Alicję Łazarczyk.

Wszystkie zespoły biorące udział w rywalizacji strojami i rekwizytami nawiązywały do swojego repertuaru a pod sceną aktywnie w występach brały udział opiekunki grup. Zobaczyć można było „Tańczące Czarownice”, „Margaritę”, „Jezioro Łabędzie”, „Taniec z Pomponami”, „Kocią Sambę”, „Poloneza”, „Hip-Hop Feritales” oraz „Vengaboys Sza La La”. 

Po występach w Kinoteatrze pojawił się szczawnicki poeta Andrzej Dziedzina Wiwer: - Patrząc na wasz taniec, przypomniał mi się wierszyk, do którego potrzebowałem rysunków. Oddałem go do pokolorowania przedszkolakom, bo kolorowy szybciej wejdzie do głowy - mówił do dzieci czekających na wyniki jury. - A że przedszkole kolorowe, to na pewno ładnie pokolorowany będzie. Ale teraz widzę, że przedszkole nie jest tylko kolorowe ale i roztańczone. - dodał.    

Wygrały jednogłośnie dziewczynki z Gminnego Przedszkola w Brzeznej, które zatańczyły „Taniec Czarownic”. Drugie miejsce dzieci ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego z Tylmanowej za „Łabędzi Walc” a trzecie za „Poloneza” przedszkolaki Niepublicznego Przedszkola pw. MBNO ze Szczawnicy.  Występy oceniały: Agnieszka Żarska z Grupy Thermaleo, Janina Gawlik z Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego oraz Ewa Ziętkiewicz nauczycielka z Miejskiego Publicznego Przedszkola w Szczawnicy. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody oraz poczęstunek.

Organizatorem przeglądu było Miejskie Publiczne Przedszkole w Szczawnicy a reprezentujące go przedszkolaki kilkakrotnie występowały gościnnie na scenie pomiędzy tańcami konkursowymi.

Końcowe wyniki II Przeglądu Zespołów Tanecznych dla Dzieci Przedszkolnych pn. „Razem z Muzyką i Tańcem”:
 
  1. Gminne Przedszkole z Brzeznej, repertuar; Opowieść muzyczno-ruchowa „Taniec Czarownic”.
  2. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego z Tylmanowej, repertuar; „Łabędzi Walc” – oparty na motywie utworu Piotra Czajkowskiego, fragmentu suity baletowej „Jezioro Łabędzie” oraz „Taniec z pomponami” - oparty na motywie „Marszu tureckiego”, finał fortepianowej sonaty W. A. Mozarta.
  3. Niepubliczne Przedszkole pw. MBNO ze Szczawnicy, repertuar; taniec „Polonez”.
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza ze Szczawnicy, repertuar; „Kocia Samba - opowieść muzyczno-ruchowa”.
  5. Przedszkole nr 4 z Nowego Targu, repertuar; „Hip-hop feritales”.
  6. Prywatne Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Przedszkole” z Maniów, repertuar; Margarita" – Majki Jeżowskiej.
  7. Zespół Placówek Oświatowych ze Słopnic, repertuar; „Vengaboys Sza La La”.




Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij