79. Międzynarodowy Spływ Dunajcem

Fot. Arch. CKiP 2021.06.07 14:58 / news / czytano 435 / opinie 0

Tegoroczny już 79. Międzynarodowy Spływ Dunajcem im. Tadeusza Pilarskiego zakończył się uroczyście w Krościenku nad Dunajcem 5 czerwca. W oficjalnym finale udział wzięli licznie zaproszeni goście oraz wójt gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda.

W tym roku spływ odbył się po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią. To dlatego wzięło w nim udział tylko 180 załóg, w tym jedynie 9 z Niemiec. W poprzednich latach ta impreza gromadziła nawet do trzech tysięcy kajakarzy.

Po raz pierwszy spływ  odbył się jeszcze w 1934 roku. Od tego czasu były jedynie dwie przerwy, pierwsza podczas II wojny światowej, druga w ubiegłym roku z powodu Covid 19.

Zawodnicy w tym roku – jak zawsze – wystartowali w Nowym Targu w Boże Ciało, by pokonać 70 km górskiej wartkiej rzeki i poprzez Sromowce Wyżne dopłynąć w końcu do Krościenka nad Dunajcem. To tu podczas oficjalnego zakończenia imprezy wodniackiej Jan Dyda, wójt gminy Krościenko nad Dunajcem wręczył puchary i dyplomy zawodnikom oraz zaprosił wszystkich na jubileuszowy 80. spływ Dunajcem w przyszłym roku.
Autor: Oprac. red.
Źródło: CKiP w Krościenku n.D
Zdjęcia: Arch. CKiP
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij