KUMULACJA AKTYWNOŚCI w Publicznym Gimnazjum w Szczawnicy

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.12 10:01 / news / czytano 4108 / opinie 1

Zajęcia będą realizowane przy ścisłej współpracy z Publicznym Gimnazjum i Klubem Sportowym „Pieniny” Szczawnica, a prowadzącym zajęcia będzie Jacek Żebracki - nauczyciel a jednocześnie trener kajakarstwa górskiego, skialpinista, ratownik GOPR.

Organizatorem programu „Kumulacja Aktywności” jest Fundacja LOTTO Milion Marzeń. Jednym z celów tego programu jest zachęcanie młodzieży gimnazjalnej do aktywności fizycznej oraz szeroko pojęta edukacja społeczna. Program będzie realizowana przy współpracy i dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

- Realizacja programu polega na przeprowadzeniu zajęć sportowych dla młodzieży gimnazjalnej ze Szczawnicy. Zajęcia będą prowadzone od września 2014 do maja 2015 r., będą odbywać się dwa razy w tygodniu i obejmują różne dyscypliny sportowe: pływanie, kajakarstwo, wspinaczkę, zespołowe gry sportowe, narciarstwo biegowe. Program zajęć jest tak skonstruowany, aby każdy uczestnik mógł znaleźć odpowiadający mu rodzaj aktywności fizycznej - zapowiada Jacek Żebracki.
 
Jak pokazują badania CBOS, przeprowadzone w 2012 roku na zlecenie Fundacji LOTTO Milion Marzeń, obecnie gimnazjaliści są mało aktywni fizycznie, a zajęcia sportowe nie kojarzą im się z rozrywką, przyjemnością ani relaksem. Ponadto większość młodych ludzi wybiera siedzący tryb życia i spędza czas przed komputerem lub telewizorem. Te same badania potwierdzają, że największymi autorytetami dla młodzieży są sportowcy i to właśnie oni mogą skutecznie wpływać na zmiany postaw młodzieży. Poprzez program pokazujemy gimnazjalistom, że warto być aktywnym fizycznie, gdyż ma to dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na samopoczucie i poziom zadowolenia z życia.
 
Zapraszamy na stronę: www.kumulacjaaktywnosci.pl gdzie znajdują się szczegółowe informacje.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

tak było2014.09.13 07:09
Kiedyś w szkołach funkcjonował tzw. SKS a dziś to " kumulacja aktywności" potrzebna jest fundacja i cała armia ludzi. Kiedyś to był po prostu nauczyciel WF-u.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij