Zapraszamy na biegowe zakończenie wakacji w Szczawnicy!

Fot. Arch. Organizatora 2016.08.16 19:56 / news / czytano 3475 / opinie 0

Już za niespełna 2 tygodnie, 27 sierpnia w Szczawnicy odbędzie się II edycja imprezy Z Biegiem Nocy. Bieganie to świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu, dlatego też do udziału w biegach zapraszamy całe rodziny.

Podobnie jak w roku ubiegłym trasy zostały przygotowane zarówno dla dużych, średnich i tych najmłodszych uczestników zawodów. Start i meta zawodów zlokalizowane będą w Szczawnicy, przy Dworku Gościnnym (Park Górny 7).

DLA DUŻYCH
Dla dorosłych przygotowaliśmy dwie nocne, górskie trasy 6 i 15 km, oraz wieczorną przełajową trasę 2 km. Na każdym z dystansów uzbierało się sporo przewyższeń. Nawet na dwóch kilometrach udało nam się wyznaczyć przebieg z dużą liczbą wąskich, dzikich ścieżek, odcinkami dłuższych podbiegów i zaliczeniem pokaźnej góry. Na „szóstce” i „piętnastce” ruszamy już w góry, najpierw szlakami turystycznymi w stronę Bereśnika. „Szóstka” tutaj skręca i zaczyna wracać w stronę Parku Górnego, a „piętnastka” leci dalej w stronę Dzwonkówki i zbiega w dół dopiero z przełęczy Przysłop. Szybki odcinek lekko w dół po szutrze i długie podejście znowu w okolice Bereśnika. Dopiero stamtąd zbieg tą samą drogą, co „szóstka”.

DLA ŚREDNICH
Dzieci w wieku 8-13 lat, a także młodzież 14-17 lat zapraszamy do udziału w biegach na 800 m (8-13 lat) i 2 km (14-17 lat). Obie trasy mają charakter przełajowy, na dwóch kilometrach zaliczamy jedną górkę w okolicach parku, a na 800 metrów poruszamy się tylko po Parku Górnym, czasem jego alejkami, czasem w poprzek wydeptanymi ścieżkami. 

DLA MAŁYCH
Najmłodszych uczestników biegów zapraszamy do zabawy na dystansach 100 m (0-4 lata) – trasa przy samym Dworku Gościnnym, 500 m (5-7 lat) i 800 m (8-10 lat). „Pięćsetka” i „osiemsetka” są bardzo różnorodne, często zmienia się nawierzchnię, nie zabraknie ani parkowych alejek, ani ścieżek z korzeniami. Są i zbiegi, i podbiegi, a wszystko na terenie Parku Górnego, w pobliżu Dworku Gościnnego.

BIEGNIEMY DLA WOJTKA
Wszystkie wpłaty za uczestnictwo w biegach dzieci i młodzieży zostaną przeznaczone na rehabilitację małego Wojtka, mieszkańca Szczawnicy, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. 

Więcej informacji dotyczących wydarzenia i formularz zapisów znajduje się na stronie www.zbiegiemnocy.pl


Źródło: www.zbiegiemnocy.pl
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij