Wstęga na moście w Ochotnicy Dolnej przecięta

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.07 22:02 / news / czytano 7330 / opinie 2

Dzisiaj otwarto most na potoku Kapłony w Ochotnicy Dolnej, koszt całego projektu wyniósł w sumie ponad 5 mln złotych. Wicewojewoda Małopolski dziękował za dobrze wydane pieniądze.

- Cieszymy się bardzo z tego, że wieś wzbogaciła się o taki piękny obiekt, jakże istotny dla lokalnych mieszkańców. Chcę podziękować za to, że środki które przekazaliśmy zostały tutaj tak wspaniale wykorzystane. Mamy coraz więcej tego typu inwestycji na terenie województwa. Jest to wielka przyjemność, że nasz kraj rozwija się, że coraz lepiej i łatwiej nam się żyje - mówił Wicewojewoda Małopolski Andrzej Harężlak. Podkreślił jeszcze raz wysoką jakość realizacji inwestycji i podziękował obecnemu na ceremonii otwarcia Stanisławowi Chryczykowi - właścicielowi firmy wykonawczej. Obiecał także wsparcie podobnych działań w przyszłości. 

Obecny na otwarciu  Starosta Nowotarski Krzysztof Faber podkreślał wagę i koszty inwestycji: - Spotykamy się w miłej i gorącej atmosferze pomimo złej pogody. Jesteśmy wszyscy pełni satysfakcji i zadowolenia. Przedsięwzięcie nie było łatwe, stary most zniszczony w wyniku powodzi nie nadawał się praktycznie do dalszego użytkowania.  Podjęliśmy działania w celu pozyskania środków na to przedsięwzięcie, co zostało zakończone sukcesem. Uzyskaliśmy 100% pieniędzy ze środków powodziowych, czyli ponad 4,6 mln złotych. Wybudowana droga w nowym śladzie musiała natomiast zostać sfinansowana ze środków własnych powiatu - ponad 400 tys złotych oraz gminnych - ponad 300 tys złotych. 

Starosta dziękował za determinację wszystkim osobom, które pomogły w realizacji zadania a w szczególności Wójtowi Gminy Ochotnica Dolna Kazimierzowi Konopka, Dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu Robertowi Waniczce, za właściwą realizację zadania. Podkreślił, że co roku otwieranych jest kilka tego typu obiektów mostowych i jest to systematyczna praca na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatowych. W ciągu siedmiu lat powiat wydał ponad 300 mln złotych na ten cel, wliczając dofinansowania i wsparcie gmin. - Chciałbym także wręczyć osobiste podziękowania wykonawcy, bo jest naprawdę za co dziękować - dodał na zakończenie Faber.

- Starania o ten most trwały czternaście lat. Udało się wreszcie zrealizować to przedsięwzięcie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, gdyż bez środków Urzędu Województwa Małopolskiego i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu nie moglibyśmy tego zrobić – zaznaczył Kazimierz Konopka.

Poświęcenia mostu dokonał proboszcz Parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej Paweł Lugutko tuż przed oficjalnym przecięciem wstęgi. Otwieracie mostu uświetnił występ Orkiestry Dętej oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej.

Projekt zrealizowało Przedsiębiorstwo Budowlane „ESBUD” Stanisław Chryczyk z Ochotnicy Dolnej za 3,78 mln złotych. Roboty obejmowały budowę nowego mostu drogowego na potoku Kapłony, przebudowę dojazdów do mostu wraz z przebudową istniejących zjazdów lewostronnych, przebudowę skrzyżowania z drogą dojazdową, rozbiórkę starego mostu, budowę ubezpieczeń koryta potoku, ciągi piesze o szerokości 1,50 m z kostki betonowej lewostronny i prawostronny, budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę istniejącej sieci teletechnicznej kolidującej z odbudową mostu. Całość prac została wykonana do końca października 2013 roku, zgodnie z założeniami umowy.

W uroczystościach poświęcenia i otwarcia mostu wzięli udział m.in. Bogusław Waksmundzki Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Stanisław Urbaniak Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna, Maria Łojas Jurkowska Radna Powiatu Nowotarskiego, Władysław Sadowski Wójt Gminy Kamienica, Janusz Klag Wójt Gminy Łącko, Bartłomiej Garbacz Naczelnik Wydział Administracji Budowlano - Architektonicznej Starostwa Nowotarskiego, Robert Bartosz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu, Piotr Stanek Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, Michał Janerko Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n/D, Jolanta Bakalarz Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemologicznej w Nowym Targu, Jan Winter Dyrektor Biura ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych, ks. Marek Mroczek proboszcz parafii w Tylmanowej, ks. Paweł Legutko proboszcz parafii w Ochotnicy Dolnej, ks. Jana Mikulskiego proboszcz parafii w Ochotnicy Górnej, ks. prałat Józef Urbaniak oraz Radni Powiatowi i Radni Gminy Ochotnica Dolna a także mieszkańcy.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Johny2013.11.10 01:11
Widzę że i na tej imprezie nie mogło zabraknąć Leśnego Dziadka z Krościenka. No ale w końcu darmowe jedzenie i picie piechotą nie chodzi. No a koło wzajemnej adoracji ma się dobrze i pewnie jeszcze długo się mieć będzie bo nikt jeszcze nie ukrócił bezkarnego marnowania państwowych pieniędzy. Chętnych do przecinania wstęgi było więcej niż nożyczek w Ochotnicy. Howgh!
Heniek2013.11.09 08:11
No pikny most, wielbią wykonawcę, tak jakby dobrze zrobiona robota była wciąż ewenementem na skalę całego kraju. Przecież to obowiązek, który wynika z umowy, gdy jest niespełniony to się poprawia!!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij