Katarzyna Niewiadoma wygrała Mistrzostwa Europy!

Katarzyna Niewiadoma została mistrzynią Europy do lat 23 w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego. Mistrzostwa odbywają się w estońskim Tartu.

Orliczki miały do pokonania 10 rund po 12,4 kilometrów każdą. Przez większość wyścigu nic ciekawego się nie działo. Dopiero w końcówce na ucieczkę zdecydowały się Holenderka Annouska Koster i Włoszka Ilaria Sanguineti, które utrzymywały przewagę około 35 sekund nad peletonem. Z głownej grupy atakować probowała Katrzyna Niewiadoma. Polce udało się odskoczyć dopiero na 7 km. przed metą. Wraz z nią odjechała Holenderka Thalita de Jong. Niewiadoma pracowała bardzo mocno i na 1500 metrów przed metą dojechała do czołowej dwójki. Jasne się stało, że o medale powalczą cztery zawodniczki. Polka popisała się najszybszym finiszem i zdobyła złoto mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajęła Sanguineti, a trzecie de Jong.

- Jak Wam się podoba moja nowa koszulka? Wygrałam Mistrzostwa Europy i po prostu nie mogę w to uwierzyć!!!!!! Dziękuję Wam dziękuuuuuję tak bardzo!!! - napisała na swoim profilu na fb Niewiadoma.

Redakcja Pieninyinfo.pl składa serdeczne gratulacje!

Źródło: igrzyska24.pl
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz / fb