25 lat Związku Podhalan – Oddziału w Ochotnicy Dolnej

Fot. Kinga Litwa 2017.01.31 09:10 / news / czytano 13685 / opinie 2

Związek Podhalan Oddział w Ochotnicy Dolnej w roku 2017 świętuje ćwierćwiecze powstania. Z tej właśnie okazji w niedzielę 29 stycznia odbyła się uroczystość, z udziałem zaproszonych gości i miejscowych oraz okolicznych pocztów sztandarowych.

Obchody 25-lecia Oddziału ZP połączone ze Spotkaniem Opłatkowym rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego. Eucharystii przewodniczył kapelan Związku Podhalan w Polsce ks. dr Stanisław Kowalik z Ochotnicy Górnej w koncelebrze z ks. Proboszczem Pawłem Legutko i ks. Kanonikiem Stanisławem Wojcieszakiem. Podczas Eucharystii uroczyste ślubowanie złożyli nowo wstępujący do "Związkowej Rodziny" członkowie: Pani Maria Tworek oraz Katarzyna Chlebek, Monika Polczyk,  Joanna Jankowska oraz  Paweł Ziemianek.

Następnie zaproszeni goście i poczty sztandarowe miejscowego Związku Podhalan, Koła Łowieckiego „Cietrzew” oraz Oddziałów Związku Podhalan z Ochotnicy Górnej, Tylmanowej, Łącka, Szczawnicy, Nowego Targu, Kamienicy, Łopusznej, Odrowąża Podhalańskiego, Jazowska i Niedźwiedzia w uroczystym przemarszu udali się do Wiejskiego Ośrodka Kultury.

Tam wszystkich zgromadzonych przywitał prezes Oddziału Pan Jan Lizoń. Słowa uznania i gratulacji oraz życzenia trafiły do członków ochotnickiego oddziału m.in. od Pani Anny Paluch Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Jana Hamerskiego Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Stanisława Jurkowskiego Wójta Gminy Ochotnica Dolna, Pana Franciszka Ziemianka Przewodniczącego Rady Gminy Ochotnica Dolna, Pana Andrzeja Sikory Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pana Juliana Kowalczyka Wiceprezesa Związku Podhalan w Polsce oraz przedstawicieli zaproszonych delegacji Oddziałów Związku Podhalan. Odczytany został także list gratulacyjny przesłany przez Wiedeńsko-Krakowskie Stowarzyszenie Kultury.

Jan Lizoń wraz z Wiceprezesem Julianem Kowalczykiem podziękowali byłym prezesom oddziału ZP w Ochotnicy Dolnej za pracę na budowania tożsamości regionalnej oddziału oraz członkom Związku za wieloletnią działalność, zaangażowanie i wkład pracy wręczając ryngrafy i dyplomy.

Spotkanie uświetniły występy miejscowych zespołów regionalnych „Nucicki” oraz „Spod Gorca” a na zakończenie zagrał zespół „Ochotnicka Chałtura” składający się z członków Orkiestry Dętej OSP Ochotnica Dolna.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Kinga Litwa
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Drybek2017.02.03 11:02
Wszędzie ta poslanka, lans na całego, na kolejne 4 latka ma smaki nic nie robiąc, a co z mieszkankiem w Krościenku? Zwolniło się?
góral2017.02.02 10:02
kto nie w związku to nie gorol to góral
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij