Pienińskie Perły rozdane. Kto otrzymał statuetki

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.03.02 23:35 / news / czytano 14249 / opinie 8

Solar Spa Hotel w Szczawnicy stał się miejscem tegorocznego spotkania Burmistrza Szczawnicy z przedstawicielami osób i podmiotów gospodarczych czynnie współpracującymi w życiu kulturalnym i społecznym miasta.

Wśród laureatów wyróżnień Perły Pienin znaleźli się Krzysztof Faber Starosta Nowotarski za wkład w rozwój infrastruktury komunalnej Miasta i Gminy Szczawnica poprzez realizację projektu rozbudowy drogi powiatowej na odcinku Szczawnica – Jaworki, Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich za istotny wkład w promocję Regionu Pienin w Polsce i na świecie, które odebrał prezes Stowarzyszenia Jan Sienkiewicz oraz za 30 letnią działalność artystyczną dostarczającą wspaniałych przeżyć i doznań w obcowaniu z pięknem i ducha wyrażonym w sztuce Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych Klub Twórczy w Szczawnicy, które odebrała prezes Anna Malinowska.

W przemówieniu Starosta Nowotarski podkreślił, że Szczawnica wykorzystała "swój czas" dobrze, zyskała także na dobrej współpracy ze Starostwem.

Zanin jednak statuetki trafiły do wymienionych goście wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. filii w Szczawnicy oraz wystąpienia burmistrza Grzegorza Niezgody, który krótko nawiązał do wydarzeń i inwestycji zrealizowanych w minionym 2016 roku w Szczawnicy. Wyraził też nadzieję, że tradycja spotkań podsumowujących mijający rok i nagradzania osób i instytucji  na trwałe wpisze się w historię miasta.

- Poprzedni rok kalendarzowy można scharakteryzować jako okres pewnej niepewności i oczekiwania, przede wszystkim na rozstrzygnięcia istotne dotyczące samorządu oraz środków finansowych do dyspozycji gminy - mówił Niezgoda. Zaznaczył także, że Szczawnica liczy na efektywną współpracę ze starostwem i szansę na udział finansowy we wkładzie własnym dla kolejnej wspólnej inicjatywy jaką będzie przebudowa drogi Krościenko-Szczawnica włącznie z budową ścieżki rowerowej, niezależnego chodnika i oświetlenia na całej długości. 

Nawiązując do niepewności włodarz Szczawnicy powiedział, że dotknęła ona również osobiście samorządowców. - Dyskusja nad modelem samorządności w Polsce jest niewątpliwie zawsze potrzebna, a konstruktywne wnioski oczekiwane, chciałbym dzisiaj państwa przeprosić, gdyż nie wiem, czy za chwilę poprzez przyjęcie mojego zaproszenia na dzisiejsze spotkanie nie okażemy się w pewnym sensie kliką  - wyrażał swoje obawy burmistrz Szczawnicy i akcentował, że dzisiaj trzeba tłumaczyć się ze swoich spotkań i kontaktów.

Zwieńczeniem wydarzenia był program artystyczny w wykonaniu znanego satyryka Krzysztofa Piaseckiego przyjęty częstymi oklaskami i prośbą o bis.

 


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

zabawniś2017.03.03 14:03
ale prawda boli, oj boli ale jeśli się jest prostakiem to prostakiem się zostanie a jakby burmistrzowi i jego otoczeniu klapki z oczu wreszcie spadły to by zobaczyli jak jest różowo. I uspokój swoich zdesperowanych bulterierów co błądzą jak dzieci we mgle.
franek2017.03.03 12:03
tradycja podtrzymywana i dobrze, nagrodzeni tez słusznie, flisacy z tegorocznym rekordem, starostwo kupę kasy włożyło w drogi w Szczawnicy, należy się pochwała.
Styling2017.03.03 11:03
Miarą sukcesu obecnych władz są miejsca w których odbywają się takie wydarzenia - wielkie miasto organizujące imprezy w kanciapach hotelowych. Ale dobrze że chociaż upadła gwiazda była właściwa do rangi imprezy chociaż chyba jeszcze bardziej pasowałby Krzysztof Kononowicz - w sam raz na poziomie intelektualnym organizatora i przedstawicieli szczawnickiego świata biznesu.
Nie Dziku2017.03.03 11:03
Pocieszające się "przy****sy" Niezgody że to tylko jedna osoba tak krytycznie recenzuje te chore działania. A tak naprawdę poziom wkurzenia mieszkańców na te patologie stworzone przez burmistrza osiągnął maksa !
edek2017.03.03 11:03
Brawo Burmistrzu za odwagę w tych czasach kiedy wszystko inwigilują i robia z ludzi debili
klawisz2017.03.03 11:03
Każdy człowiek ma jakichś kolesi ale to co robi Niezgoda przechodzi granice przyzwoitości. On naprawdę nie widzi do czego doprowadził? Jak doprowadził rangę Pereł na dno. Teraz to wstyd pokazać się na tej imprezie bo nikt szanujący się nie będzie brał udziału w tak prymitywnym spotkaniu.
Żenada2017.03.03 09:03
Śmieszą mnie Ci" wielcy"bizmesmeni w pierszym rzędzie,bo tych prawdziwych to tam nie widzę.Małe sklepiki przeplatane nerwowymi bankrutami.
Ręce opadają2017.03.03 01:03
Perły przed wieprze..... śmieszna są te folklorystyczne inicjatywy kreowane przez troglodyte Niezgodę wspierane światem szemranego biznesu z pod znaku analfabety z łososiowej marynarce.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij