Dwa Światy - rysunek i grafika (Szczawnica od 29.07.2017)

Fot. 2017.07.28 17:42 / imprezy / czytano 1615

W najbliższą sobotę, 29 lipca o godz. 18.00 otworzymy w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy wystawę grafiki i rysunku Anny Glińskiej - Kupczyk, zainspirowaną historią i kulturą Rusi Szlachtowskiej. Wystawa będzie kolejnym wydarzeniem w ramach nowego projektu Fundacji Andrzeja Mańkowskiego pn.: Ethno-Novo 2017, organizowanego we współpracy z Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Anna Glińska-Kupczyk - urodzona w 1981 roku w Częstochowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika. Studiowała na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych; dyplom artystyczny w pracowni malarstwa sztalugowego, u profesora Leona Macieja orazw pracowni grafiki warsztatowej u doktora habilitowanego Zdzisława Wiatra. Kontynuacją studiów magisterskich były studia podyplomowe: Wiedza o Kulturze na macierzystej uczelni. W latach 2009 - 2010 nauczyciel Sztuki w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 22 w Częstochowie. 2010-2011 nauczyciel Wiedzy o Kulturze Technicznych Zakładach Naukowych. Od 2011 roku pracuje jako asystent w Katedrze Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych Akademii Jana Długosza w Częstochowie prowadząc zajęcia z grafiki warsztatowej, malarstwa, rysunku, technik obrazowania graficznego. Odbyła staż artystyczny w latach 2015 / 2016 na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach w pracowni druku wklęsłego profesora Jana Szmatlocha. Jest współorganizatorem kilku plenerów i spotkań artystycznych oraz wielu wystaw. Brała udział w 29 wystawach zbiorowych i 7 indywidualnych.

Zorganizowała 6 wystaw poplenerowych studenckich prac graficznych rysunkowych i malarskich w „Galerii Pijalni Wód Mineralnych” w Szczawnicy. Zorganizowała również dużą wystawę „Ślady Czarnego Kota” w Muzeum Produkcji Zapałek, w której wzięła udział grupa studentów AJD jak również artyści z innych uczelni w Polsce. Organizowała wystawę grafiki warsztatowej w MDK w Radomsku, współorganizowała międzynarodowe spotkanie artystyczne „Ślad”. Wspólnie z dr hab. Zdzisławem Wiatrem jest koordynatorem międzynarodowego projektu artystyczno - badawczego „Topografia / Topos Wolności” – „Śląski Kafka”, którego kulminacją było otwarcie wystawy w Galerii Szyb Wilson w Katowicach 8 kwietnia 2016 roku oraz w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie w 2017 roku. Jest pomysłodawcą, organizatorem oraz prowadzącym (nieodpłatne) Warsztaty Graficzne otwarte dla wszystkich zainteresowanych, skierowane przede wszystkim do przyszłych studentów w Katedrze Grafiki Instytutu Sztuk Pięknych 2014- 2016. W 2016 roku realizowała Projekty Naukowo-Badawcze ze środków statutowych jako kierownik projektu oraz członek zespołu.  Brała udział w międzynarodowym Sympozjum Serigrafii w Ostrawie oraz w programie Erazmus+ w 2016 roku. W roku 2017 była współorganizatorem wystawy Ślady Czarnego Kota Dwa, ukazującej prace 110 twórców z Polski i Czech, która miała swój wernisaż w Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie.


Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij