Kasia Niewiadoma z Ochotnicy Górnej wygrywa w Holandii

Fot. Janusz Wojtarowicz 2016.09.05 13:10 / news / czytano 7093 / opinie 0

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) wygrała ostatni etap wyścigu Boels Rental Ladies Tour. Polka w klasyfikacji generalnej sześciodniowej imprezy zajęła piąte miejsce i wygrała klasyfikacje punktową i młodzieżową

Cały wyścig na swoim koncie zapisała Holenderka Chantal Blaak (Boels Dolmans).

Niewiadoma najszybsza okazała się na trzecim odcinku w Sittard, wygrywając finisz na niewielkim wzniesieniu. Mistrzyni Polski bezkonkurencyjna była także na ostatnim odcinku w Valkenburgu - w niedzielę ( na 120 kilometrowym odcinku), po ataku na słynnej wspinaczce pod Cauberg, wygrała ostatni etap o trzy sekundy przed Holenderką Ellen van Dijk (Boels Dolmans) i Białorusinką Aleną Amialiusik (Canyon-SRAM).

Warto dodać, że wyścig Holland Ladies Tour to jedna z bardziej prestiżowych etapówek kolarskiej jesieni - co roku bardzo silnie obsadzony i sprawnie zorganizowany.

Kasia Niewiadoma wraz z kadrą Polski wystartuje w połowie września w walce o medale mistrzostw Starego Kontynentu i walczyła będzie o obronę wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu w gronie kobiet do lat 23.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat.prasowe, sportowefakty.wp.pl, naszosie.pl, eurosport.onet.pl
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij