Bogusław Waksmundzki będzie kandydował do senatu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.06.17 22:25 / news / czytano 3074 / opinie 0

Bogusław Waksmundzki chce zamienić stanowisko Członka Zarządu Powiatu Nowotarskiego na senatora. W jesiennych wyborach parlamentarnych reprezentował będzie Stowarzyszenie Razem Podhale Spisz Orawa, jest bezpartyjnym i niezależnym kandydatem.

Bogusław Waksmundzki trzecią kadencję nadzoruje realizację zadań z zakresu administracji budowlano architektonicznej, ochrony środowiska, komunikacji i transportu oraz edukacji w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu.

Urodził się w roku 1962 w Nowym Targu. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Techniki i Energetyki Rolnictwa. Ukończył studia podyplomowe Administracji Publicznej Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej, Lidera Samorządowego  zorganizowanej przy współpracy z MSWiA. Posiada międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami IPMA. 
 
Zanim rozpoczął prace w Starostwie Powiatowym pracował w Szkole Podstawowej w Grywałdzie jako nauczyciel fizyki, chemii, techniki, a także był dyrektorem tej placówki. W latach 1999-2002 był wójtem Gminy Krościenko n.D.
 
Dlaczego kandyduje? - Mam niezbędne ku temu wykształcenie, ukończone studia administracji publicznej i liderów samorządowych oraz doświadczenie życiowe i zawodowe w administracji samorządowej. Umiem działać w organizacjach samorządowych, potrafię rozmawiać, będę umiał współpracować, co jest ważne w ciałach kolegialnych - zapewnia kandydat.
 
Już dzisiaj zapowiada, że podejmie wszystkie sprawy, które są istotne dla rozwoju naszego regionu jak np.: dalszy ciąg budowy „Zakopianki”, most w Białym Dunajcu, problemy komunikacyjne północ-południe na naszym obszarze wraz z przejściami towarowymi na Słowację.
 
- W tym celu mam zamiar wejść do Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej i do Komisji Gospodarki Narodowej. Wzmacniać samorząd lokalny i dbać o przedsiębiorczość. Dla obu ważne jest zdrowe prawo, deregulacja wielu dziedzin życia. Dlatego trzeba likwidacji zbędnych ustaw i rozporządzeń, upraszczanie życia obywateli, w tym szczególnie tych, którzy dają pracę – przedsiębiorców - mówi Waksmundzki.
 
Wybory parlamentarne (do Sejmu i Senatu) odbywają się raz na cztery lata. O ich terminie decyduje prezydent. Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w październiku 2015 roku. Wtedy to wybierzemy przedstawicieli Sejmu - 460 posłów i Senatu - 100 senatorów.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij