Cztery szkoły podstawowe, trzy klasy czwarte

Fot. 2019.02.06 19:21 / news / czytano 1019 / opinie 0

Od przyszłego roku szkolnego w Gminie Krościenko n.D powstaną trzy oddziały klas czwartych. Jeden oddział w Krośnicy, jeden w Grywałdzie i jeden w Krościenku. Powodem tego jest zbyt mała liczba dzieci w obecnej klasie trzeciej w Szkole Podstawowej nr 1 w Krościenku. 

O ile w szkołach podstawowych w Krośnicy i w Grywałdzie należących do gminy Krościenko n.D nie ma problemu z organizacją klasy czwartej w następnym roku szkolnym, w dwóch krościeńskich podstawówkach problem może być.

W obecnej i jedynej klasie trzeciej w SP nr 1 w Krościenku jest 16 uczniów. Pośród nich są uczniowie z obwodu szkolnego należącego do SP nr 2 (około 8 uczniów), czyli ul. Biały Potok, ul. Tylka, ul. Kąty, ul. Niwki, ul. Jagiellońska od nr 122 w górę, ul. Jana Pawła II, ul. Palenicka, ul. Pod Tylką, ul. Przylasek. 

- Nie było jeszcze spotkania w tej sprawie, musimy się spotkać i wybrać pewne warianty. Nie ma takiej możliwości, aby powstały dwie klasy 8 - osobowe i nie będzie. Są to duże koszty, rozważyć trzeba będzie utworzenie jednej klasy 16-osobowej, z dowozem dzieci, nie wiem jeszcze w której szkole - mówi wójt Jan Dyda. Włodarz Krościenka nie wyklucza też wariantu łączenia klasy 3 z 4 lub 4 z 5 i podkreśla, że czeka na dyrektorów i kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, zanim przekażą oni rodzicom jakąkolwiek, nieuzgodnioną jeszcze formę organizacji przyszłego roku szkolnego.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij