Ekspedientka sprzedała mężczyźnie pomimo, że ten był już mocno nietrzeźwy

Fot. 2019.06.10 09:20 / news / czytano 764 / opinie 0

Policjant z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem ujawnił, że sprzedawczyni jednego ze sklepów na terenie Krościenka sprzedała alkohol nietrzeźwemu mężczyźnie.

Sytuacja miała miejsce w środę wieczorem. Funkcjonariusz podczas obowiązków służbowych na terenie Krościenka spotkał pijanego mężczyznę, który szedł do domu i próbował przejść na drugą stronę ulicy. Z uwagi na jego stan i trwające remonty policjant pomógł mu bezpiecznie przejść na drugą stronę. Zauważył, jednak że mężczyzna wszedł do sklepu, a po chwili wyszedł z  piwem w ręku. Okazało się, że alkohol sprzedano mu w sklepie pomimo zakazu sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym.  Sprzedawczyni tłumaczyła, że chciała uniknąć awantury i sprzedała mężczyźnie piwo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Pamiętajmy, że  sprzedaży  i podawania  napojów  alkoholowych  osobom  nietrzeźwym jest zabronione przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą grzywny.  W przypadku sprzedaży napojów alkoholowych osobie, której zachowanie wskazuje, że znajduje się w stanie nietrzeźwości, przedsiębiorca utraci zezwolenie na sprzedaż alkoholu i  nie będzie mógł ubiegać się o wydanie nowego zezwolenia przez 3 lata od daty wydania decyzji o jego cofnięciu (art. 18 ust. 10 pkt 1 lit. a oraz ust. 11 ustawy). Ustawa przewiduje również możliwość nałożenia środków karnych w postaci zakazu prowadzenia działalności objętej zezwoleniem lub przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były one własnością sprzedawcy (art. 43 ustawy). Zgodnie z przepisami zabrania się również sprzedaży  i podawania  napojów  alkoholowych  nieletnim, na kredyt lub pod zastaw.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij