Jeździł po drodze dla pieszych i rowerzystów

Fot. 2018.05.16 14:50 / news / czytano 1629 / opinie 0

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który jechał po drodze dla pieszych i rowerzystów, zabranym z posesji bez zgody właściciela volkswagenem, a swoimi słowami znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

10 maja około godziny 21.30 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem w trakcie patrolowania ulicy Flisaków Pienińskich w Krościenku zauważyli samochód osobowy marki Volkswagen Polo, który porusza się po drodze przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów. W związku z popełnianym przez kierującego wykroczeniem tj. niezastosowanie się do znaku B-1 przystąpili do kontroli drogowej.

Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Raby Wyżnej. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć,  dlaczego jeździ ł po drodze przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów, zaprzeczał nawet by to on kierował samochodem pomimo, że w pojeździe był sam i siedział na fotelu kierowcy. Jak się okazało nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania, nie potrafił również wskazać właściciela volkswagena oraz wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. Bardzo szybko wyjaśnił się również powód, dla którego mężczyzna nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytania policjantów. Po wstępnym badaniu okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, dlatego został przewieziony do Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem. Przed wejściem do budynku mężczyzna  stał się bardzo agresywny i za wszelką cenę chciał uniknąć wejścia do środka. W sposób bardzo arogancki i wulgarny zaczął zwracać się do mundurowych słowami, których nie da się zacytować, znieważając funkcjonariuszy. Kierujący został ponownie poddany badaniu i okazało się, że ma 2.7 promila alkoholu w organizmie.
 
W tym czasie do komisariatu zgłosił się mieszkaniec Kluszkowiec twierdząc, że po powrocie do domu zauważył, że na posesji nie ma samochodu, który zostawił przed swoim wyjazdem. Po sprawdzeniu okazało się, że to ten sam volkswagen, którym poruszał się zatrzymany mieszkaniec Raby Wyżnej, który bez zgody i wiedzy właściciela wszedł w posiadanie kluczyków do pojazdu i odjechał z posesji.  Volkswagen został przekazany właścicielowi, a 24-latek został zatrzymany i dalszą część nocy spędził w nowotarskiej komendzie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem będąc wstanie nietrzeźwości (art. 178a kk), znieważenie funkcjonariusza publicznego (art.226 kk ) oraz za krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego (art. 289 kk).  Zatrzymany 24-latek przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP w Nowym Targu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij