Kandydaci KWW RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA z okręgu pienińsko – spiskiego (art.sponsorowany)

Fot. 2024.04.02 11:20 / news / czytano 498 / opinie 0

Komitet Wyborczy Wyborców RAZEM PODHALE SPISZ ORAWA podczas Konwencji przedstawił kandydatów ze wszystkich siedmiu okręgów wyborczych do Rady Powiatu Nowotarskiego. 

W kampanii wyborczej każdy może zaproponować "złoty" pomysł. Trzeba jednak wiedzieć jak go zrealizować. Zamiast setek takich złotych pomysłów, wolimy zaproponować kilka swoich, a potem je realizować. Hasłem wyborczym jest – RAZEM dbamy o rozwój powiatu. 

Plany na kolejną kadencję w naszym okręgu nr 2 – gminy Szczawnica, Krościenko n.D, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna. 

Plan został opracowany w oparciu o przyjętą Strategię Rozwoju Powiatu Nowotarskiego na lata 2024 – 2030 przez wszystkich radnych obecnej kadencji rady powiatu.

Rozwój infrastruktury drogowej:
 • Kontynuacja przebudowy dróg powiatowych na terenie Gmin  wraz z poprawą bezpieczeństwa w oparciu o przyjęty PLAN ROZWOJU SIECI DROGOWEJ I FINANSOWANIA BUDOWY, PRZEBUDOWY, REMONTU, UTRZYMANIA I OCHRONY DRÓG POWIATOWYCH ORAZ DROGOWYCH OBIEKTÓW INŻYNIERSKICH POWIATU NOWOTARSKIEGO NA LATA 2024 – 2030.
 • Modernizacja połączenia drogowego Pienińskich Parków Narodowych – Etap IV” - rozbudowa drogi powiatowej  w miejscowościach Krośnica, Hałuszowa i Sromowce Wyżne.
 • Pieniński Pas Skałkowy- transgraniczne wyzwanie – zabezpieczenie osuwiska na drodze Sromowce Przystań – Sromowce Niżne.
Rozwój Edukacji
 • Rozwój i modernizacja szkolnictwa zawodowego oraz technicznego z myślą o zmieniającym się rynku pracy i zawodach przyszłości w Centrach Kształcenia Zawodowego w Zespole  Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku n.D.   
 • Poprawa bazy szkół ponadpodstawowych, w tym działania mające na celu poprawę dostępności – dotyczy Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D.
 • Pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację projektów podnoszących jakość kształcenia ogólnego i zawodowego w oparciu o programy regionalne Urzędu Marszałkowskiego.
Opieka Zdrowotna:
 • Kontynuowanie rozwoju szpitala poprzez poszerzenie oferty medycznej dla regionu: Oddział Chemioterapii.
 • Przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z rozszerzeniem możliwości diagnostycznych dostępnych dla pacjentów od razu na miejscu.
 • Powstanie budynku Centrum Zdrowia Psychicznego oraz dalszy rozwój opieki psychiatrycznej i psychologicznej.
Rodziny i Seniorzy
 • Wspieranie rodzin zastępczych i pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami.
 • Rozwój systemu opieki nad osobami starszymi, w tym utworzenie Centrum Zdrowia 75+.
 • Zapewnienie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla rodzin i osób w trudnej sytuacji.
Kultura i turystyka
 • Aktywny udział w stowarzyszeniu „Podhalańska Organizacja Turystyczna”, która chce łączyć lokalnych przedsiębiorców, samorządy i mieszkańców w celu tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju turystyki.  Przygotowanie materiałów promocyjnych – marka   POD  HALE - Podhale wyższy poziom wrażeń. 
 • Współorganizowanie wydarzeń promujących lokalną kulturę i turystykę – kontynuacja  Konkursu Muzyk Podhalańskich oraz Góralskie Śpiewanie.  
Proinwestycyjne i Odpowiedzialne Budżety
 • Intensywne pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację projektów ważnych dla mieszkańców.
Cyfryzacja i Usprawnianie Pracy Urzędu
 • Cyfryzacja procesów oraz zasobów powiatowych.
 • Pozyskiwanie środków na zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa.
 • Współpraca z innymi samorządami terytorialnymi w zakresie wdrażania Elektronicznego Zarządzania Dokumentami. 
Transport Publiczny
 • Utrzymanie istniejących linii transportu publicznego.
 • Zmniejszenie wykluczenia mieszkańców mniejszych miejscowości poprzez organizację dodatkowych linii autobusowych.
- Działając w sposób pragmatyczny, nie oznacza to, że porzucamy nasze wartości i zasady wciąż będziemy dążyć do kompromisów i szukania rozwiązań, które będą służyć najlepiej naszym wyborcom i społeczności lokalnej - podsumowuje pełnomocnik KWW Razem Podhale Spisz Orawa Bogusław Waksmundzki

Kandydaci KWW Razem Podhale Spisz Orawa do Rady Powiatu Nowotarskiego:  Okręg  2

1. Bogusław Waksmundzki - Grywałd

2. Henryk  Jan  Węglarz - Szczawnica

3. Beata Pietruś - Rak  - Kacwin

4. Joanna Emilia Workowska – Sromowce Niżne

5. Maria Łuniewska - Maniowy

6. Renata Irena Słowik - Tylmanowa

7. Łukasz Adam Kwiatkowski – Ochotnica Dolna 
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij