Kasia Niewiadoma z Ochotnicy liderką cyklu World Tour

Fot. 2018.03.20 16:51 / news / czytano 1814 / opinie 0

Katarzyna Niewiadoma wyrosła na gwiazdę światowego kolarstwa. Polka wygrała wyścig World Tour Trofeo Alfredo Binda i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Wcześniej Niewiadoma była druga w wyścigu Strade Bianche.

23-letnia góralka z Ochotnicy Górnej, która od pewnego czasu mieszka w hiszpańskiej Gironie, wyrosła na jedną z gwiazd kobiecego kolarstwa. W niedzielę kolejny raz pokazała, co potrafi. Wygrała po świetnej akcji wyścig rangi World Tour Trofeo Alfredo Binda i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
 
– Myślę, że to moja najważniejsza wygrana. Długo celowałam w taki sukces i w końcu to zrobiłam - powiedziała w wywiadzie po Kasia.

Polka zwyciężając we Włoszech osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze. W dodatku zostając numerem jeden na świecie zrobiła coś, czego nie dokonał żaden polski kolarz. Liderem UCI World Tour nie był nawet Michał Kwiatkowski.

Kolarki miały do pokonania 131 kilometrów i 300 metrów na trasie Taino - Cittiglio. 43. była Małgorzata Jasińska. Zmagań nie ukończyła Anna Plichta.

Niewiadoma świetnie rozpoczęła sezon 2018. 3 marca uplasowała się na drugiej pozycji w Strade Bianche. W sezonie 2018 rozegrano dwudziestą edycję wyścigu Trofeo Alfredo Binda. W 2017 roku Niewiadomą sklasyfikowano na ósmej pozycji.
Autor: Oprac. red.
Źródło: sport.onet.pl, sportowefakty.wp.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij