Krościenko: Cichy asfalt - będą utrudnienia w ruchu

Fot. 2019.04.09 20:39 / news / czytano 2774 / opinie 0

Specjalna nawierzchnia, która ma wyciszać szum jadących samochodów pojawi się niebawem w Krościenku. Problem w tym, że realizacja inwestycji wypadnie podczas szczytu sezonu turystycznego w Pieninach.

Planowana jest realizacja remontu ulicy Jagiellońskiej w Krościenku n.D i położenie na niej nawierzchni o obniżonej emisji hałasu. Termin wykonania zadania określony jest do października br. - Roboty odbywały się będą w okresie największego natężenia ruchu i przyjazdu turystów - tłumaczy wójt Jan Dyda.

Podbudowa nowej drogi ma być przygotowana na 80 cm głębokości. Wymiana nawierzchni oznaczać także będzie zmianę organizacji ruchu. - Wszystkie samochody jadące od Nowego Targu pojadą przez Rynek, natomiast kierowcy jadący do Nowego Targu na odcinku około 70 metrów będą poruszać się drogą jednokierunkową. Spodziewajmy się utrudnień. W momencie kiedy wykonywana będzie nawierzchnia ulicy Jagiellońskiej przy ulicy Trzech Koron na trzy dni będzie wstrzymany ruch, a przejazd kierowany na ulicę Grotowskiego - mówi wójt.

Zarząd Dróg Wojewódzkich wyłonił już wykonawcę inwestycji. 

Aktualizacja z dnia 10.04.2019:

Pracę mają ruszyć po weekendzie majowym.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij