Majówka w krościeńskim amfiteatrze

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.05.03 16:02 / news / czytano 3626 / opinie 0

Mieszkańcy i turyści przebywający w Pieninach mogli wziąć udział w popołudniowej imprezie jaką przygotowało na sobotę 2. maja Gminne Centrum Kultury wraz z Gminą Krościenko n.D.

Weekend majowy w krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą to koncerty i spotkania z folklorem Pienin oraz konkursy i zabawy skierowane do najmłodszych. 

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się: Zespół dziecięcy "Małe Pieniny" działający przy GCK oraz Związku Podhalan oddział Krościenko n.D., Grupa śpiewacza "Krościeńcanki", której przygrywali muzycy z kapeli Jana Kubika oraz Regionalny Zespól Pieśni i Tańca "Pieniny", który pokazał na scenie tańce i śpiew regionu. Zespół chętnie pokazuje i promuje kulturę pienińską, zarówno u siebie, jaki i na wyjeździe. Podczas swojej ponad 60-letniej działalności brał udział w wielu krajowych i zagranicznych konkursach. Występował na scenach m.in. w Grecji, Bułgarii, Francji, Niemczech, Holandii, na Węgrzech i we Włoszech.

Nie zabrakło twórczości pisanej w wykonaniu Stanisława Jabłońskiego - rzeźbiarza, twórcy ludowego pochodzącego z Kluszkowiec, którego wiersze inspirowane są historią i kulturą oraz gwarą Podhala. Pisze w nich o człowieku, jego uczuciach, problemach i radościach. Pisze na wesoło o codziennym życiu.

Następnie w sztuce dla najmłodszych pt. "Skarbnikowe dary" wystąpili aktorzy Teatru Małych Form Artystycznych Art-Re z Krakowa.

Na zakończenie imprezy zagrała Orkiestra Dęta z Krościenka n.D działająca przy tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz grupa coverowa "Nice music". Dodatkową atrakcja popołudnia była możliwość degustacji potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich, które zaprosiły także do malowania w konkursie najmłodszych uczestników majówki.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij