Mieszkaniec Łapsz miał 2,5 promila

Fot. 2018.10.07 12:09 / news / czytano 609 / opinie 0

Rano 5 października w Łopusznej kierujący samochodem osobowym marki Peugeot jadąc w kierunku Harklowej nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego go volkswagena, który następnie zjechał z jezdni i dachował. 

Kierujący volkswagenem został przewieziony do szpitala w Nowym Targu. Obrażenia jakie doznał nie zagrażają jego życiu. Natomiast sprawca 44-letni mieszkaniec gminy Łapsze Niżne miał blisko 2.5 promila alkoholu w organizmie i również został przewieziony do szpitala. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska komenda.

Tylko za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Ponadto poniesie konsekwencje za spowodowane zdarzenie drogowe.

 

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij