Niezgoda: Zdecydowaliśmy się na złożenie wniosku i podjęcie ryzyka realizacji tej inwestycji w tak krótkim terminie

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.02.25 14:29 / news / czytano 2551 / opinie 0

Wniosek w zakresie gospodarki wodno–ściekowej związany z Jaworkami, zgodnie z deklaracją burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgody przy okazji otwarcia nowego ujęcia na Czarnej Wodzie w Jaworkach, został złożony 23 lutego w Urzędzie Marszałkowskim. 

Dodatkowa możliwość pozyskania środków pojawiła się w ostatnich tygodniach i jest związana z przesunięciami środków przez Zarząd Województwa na działanie 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki ludności wiejskiej”. Miasto i Gmina Szczawnica dysponuje wcześniej przygotowaną dokumentacją całej sieci wodociągowej na terenie zarówno Jaworek jak i Szlachtowej. Projekt został podzielony na etapy i w wcześniej zrealizowanego pierwszego etapu zaistniało ujęcie wody oraz sieć wodociągowa w ulicach: Czarna Woda, Kościelna i Pod Homolami.
 
Kolejny etap przewidziany w złożonym wniosku to rozbudowa sieci obejmująca ulicę Biała Woda, Zaskalskie i kontynuację ulicy Pod Homolami z doprowadzeniem sieci wodociągowej do granic administracyjnych Jaworek. Łączna wartość projektu to 3 mln 600 tys. zł., z czego wnioskowana kwota 2 mln 927 tys. zł. W przypadku zakwalifikowania przez Urząd Marszałkowski projektu do dofinansowania burmistrz będzie zobligowany do przeprowadzenia postępowania przetargowego i zrealizowania robót do końca czerwca bieżącego roku.

- Zdecydowaliśmy się na złożenie tego wniosku i podjęcie ryzyka realizacji tej inwestycji w tak krótkim terminie. Uzyskaliśmy stosowną uchwałę Rady Miejskiej i jej akceptację. Konsekwentnie poszerzamy sieć wodociągową i korzystamy z dokumentacji odpowiednio wcześniej zrealizowanej. Wartość szacunkowa obejmująca wodociąg na Jaworkach a w kolejnym etapie na Szlachtowej to łącznie ok. 20 mln zł. Zainwestowaliśmy już w I etap blisko 5 mln zł., a planujemy teraz kolejny za 3 mln 600 tys. zł. Nawet biorąc pod uwagę zmniejszenie ogólnej kwoty po przetargach to jest jeszcze mnóstwo do realizacji w tym zakresie – mówi Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij