Oddziały przedszkolne muszą zostać przygotowane do przyjęcia 3 i 4-latków

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.03 13:24 / news / czytano 2755 / opinie 0

Będzie modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Krościenko n/D. Wniosek o dofinansowanie projektu został już pozytywnie oceniony pod względem formalnym. 

Gmina złożyła do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie wniosek o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego projektu pn. „Modernizacja oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Gminie Krościenko nad Dunajcem” w ramach poddziałania Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na jego realizację otrzyma kwotę ponad 520 tys. złotych.

Od 1. września 2015 roku, zgodnie ze zmianą ustawy o systemie oświaty, gmina zostanie zobowiązana do zapewnienia wszystkim dzieciom czteroletnim, a od 1. września 2017 roku również dzieciom trzyletnim miejsca do realizacji wychowania przedszkolnego. Samorządowcom zależy na poprawie warunków funkcjonowania już istniejących oddziałów oraz na podniesieniu jakości usług na rzecz dzieci w wieku przedszkolnym, a dyrektorzy szkół podkreślają, że w 2015 roku każda tego rodzaju placówka będzie musiała zapewnić godne warunki do nauki dzieciom 4-letnim, które znajdą się w czerwcu na liście. 

Projekt modernizacji obejmuje organizację placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Krościenku n/D, doposażenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Grywałdzie, dostosowanie pomieszczeń i zakup wyposażenia dla sześciu oddziałów przy trzech szkołach podstawowych w gminie. Będą to m.in. projektory, tablice multimedialne, laptopy, telewizory, zmywarki a także szafy, szatnie, rolety, pomoce dydaktyczne i zabawki.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij